Kayseri’de, gönül ilişkisi olan kadını taciz ettiği iddiasıyla market sahibini öldüren zanlıya yapılan yargılama sonrasında 26 yıl 8 ay, kadına ise 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık kadın Ş.G. (28), gizli gönül ilişkisi yaşadığı tutuklu sanık A.Y. (39), Ş.G.’nin tutuklu yargılanan eşi İ.G.(36), Ş.G.’nin arkadaşı B.U.(31) ile avukatlar hazır bulunurken, şikayetçi taraf duruşmaya katılmadı.
“PİŞMANIM, DİYECEK BİR ŞEYİM YOK”
Karar verileceği uyarısı ile son sözleri sorulan tutuklu sanık A.Y. “Böyle olmasını istemezdik, olay buralara kadar geldi. Pişmanım, diyecek bir şeyim yok” derken, tutuklu sanık İ.G. ise “Benim bu olaydan haberim olmadığı gibi işlemediğim bir suçtan dolayı cezaevinde yatıyorum, beraatımı istiyorum” dedi.
DURUŞMAYA KUCAĞINDA 2 AYLIK BEBEĞİ İLE GELDİ
Önceki celse tutuklu olan ve 8 aylık hamile olduğu için celse arası tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan sanık Ş.G. ise duruşmaya kucağında 2 aylık bebeği ile geldi. Ş.G., “Ben kimseye yardım etmedim. A.Y. ‘çağır, sadece konuşuruz, en fazla döverim’ dedi. Ben de çağırdım. Silahtan bile haberim yoktu. 2 aylık bebeğim var, beni ondan ayırmayın” diye konuştu. Tutuksuz sanık B.U. da cinayetten bir gün önceki gece plan yapılmadığını belirterek, “Murat o gece Ş.G.’ye mesaj attı. Ş.G.’nin eşi İ.G. sinirlendi, ben de evde kavga çıkmasın diye konuşmak için Murat’a sosyal medyadan mesaj attım, onu da görmedi” dedi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık A.Y.’ye ‘kasten adam öldürme’ suçundan 25 yıl, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan ise 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 26 yıl 8 ay hapis cezası verirken, ölen marketçi tarafından tacize uğradığı ileri sürülen tutuksuz sanık Ş.G.’ye ise ‘suça yardım etme suretiyle suça iştirak’ suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, İ.G. ve B.U.’ya ise delil yetersizliğinden beraat vererek, İ.G.’yi tahliye etti.
OLAY NASIL OLMUŞTU?
2 Ocak’ta Melikgazi İlçesi Selçuklu Mahallesi’nde meydana gelen olayda, market işleten Murat M., iddiaya göre Ş.G.’yi sürekli taciz etti. Durumu kocası İ.G. ve arkadaşları A.Y.’ye söyleyen Ş.G., A.Y.’yi yanına alarak Murat M. ile buluştu. Murat M. ile Ş.G. konuştuğu sırada A.Y. aracı ile Murat M.’nin aracına ateş etti. Murat M. kan kaybından hayatını kaybederken, yakalanan Ş.G. ve A.Y. tutuklandı. İlk mahkemede İ.G. de tutuklanırken, 8 aylık hamile olan Ş.G. ise celse arası tahliye oldu. Cinayetten bir gün önceki gece öldürülen Murat M.’ye sosyal medyadan mesaj atan Ş.G.’nin arkadaşı B.U. ise tutuksuz yargılandı. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla