Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçede mahalle aralarında ruhsatsız odun ve kömür satışının önüne geçmek için gerekli denetimlerin yapıldığını söyledi.
Görsel kirliliğe, çevre kirlenmesine, halk ve insan sağlığını tehdit eden tüm unsurlar ortadan kaldırılması için gerekli yasal işlemleri yaptıklarını çünkü insan sağlığına önem verdiklerini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Belediye olarak görev alanı içerisinde yer alan ve insan sağlığını tehdit eden her türlü unsur ve çalışmaları ortadan kaldırmak için her türlü yetki ve yasal dayanağımız mevcuttur. Çünkü belediye olarak öncelik insan ve halk sağlığıdır. Bu neden ile başta bireyleri direk ilgilendiren sağlık koşullarını sağlamak görevimizdir. Bu sebep ile her yıl haşarata karşı ilaçlama yapıyoruz. Dere yataklarını koruma altına alıyor ve ilaçlıyoruz. Gürültüye karşı önlemler alıyoruz. Son günlerde soğukların başlaması ile odun satıcısı ve odunları hızar ile kesmek için kaçak yapıların oluşturulduğu yönünde yoğun şikâyet gelmektedir. Belediye denetimlerin de tespit edilen kaçak olarak yayılmış baraka türünde odun ve kömür satıcılarına izin vermiyoruz. Zaten bu esnaflar için büyük bir site yapıldı. Hele büyük hızar ile odun keserek çevreyi kirletmelerine, gürültülü çalışmalarına kesinlikle izin vermiyoruz.”

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla