Melikgazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünde İşlemler Dokunmatik Yapılıyor

Mali Hizmetler Müdürlüğünce çalışmaların yer aldığı sunuma iştirak eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak teknolojik gelişmelerden her zaman faydalanarak hizmetleri daha kısa sürede daha etkin ve verimli sunmaya çalıştıklarını söyledi.
Zamandan tasarruf ediliyor
Melikgazi Belediyesi olarak belediyede her işlem ve yazışmanın bilgisayar ile yapıldığını ve belediye hizmet binası içerisinde masa başında çalışanların tamamında bilgisayar bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç ” Melikgazi Belediyesi olarak iş ve işlemleri dokunmatik yani bilgisayar ile yerine getirilmektedir. Çalışanlarda bilgisayar kullanım oranı % 100 yüzdür. Yani masa başında çalışan her görevlinin birer bilgisayarı mevcuttur. Bu durum hem verimliliği, hem kaliteyi artırmakta hem de zamandan tasarruf sağlanmasına vesile olmaktır. Muhasebe Müdürlüğü yeni bir çalışma yaparak belediye hizmet veya mal satan kişi ve kurumların alacağını banka hesaplarına havale etmektedir. Yani belediyeden alacaklı olanlar belediyeye gelmemekte bunun yerine vermiş oldukları banka hesap numaralarına alacakları aktarılmaktadır. Yani devir HESAPTAN HESABA çalışmasıdır “ dedi.
Yine Melikgazi Belediyesinin bir örnek çalışmayı gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, belediyeden alacaklı kişi, kurum ve kuruluşların bu hizmetten yararlanabilmeleri için banka hesap ile IBAN numaralarını belediyeye yazılı olarak bildirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.