Melikgazi Belediyesi solucan gübresi üretiyor

Melikgazi Belediyesi solucan gübresi üreterek hem vatandaşı teşvik ediyor hem de ekonomiye katkı sağlıyor.
Melikgazi Belediyesi olarak pazar atıklarını, kesilen çim atıklarını ve çay posası atıklarını değerlendirmek istediklerini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, California Solucanı ile gübre üretimi yaptıklarını ve sonradan da üreticilere örnek olarak onları teşvik ettiklerini kaydetti.
Daha az gübre ile daha çok yeşil alan…
Vermikompost gübre olarak bilinen bu gübrenin sebze ve meyve ağaçlarında çok daha fazla verimli olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
“Melikgazi Belediyesi olarak ilçe halkımızın öncü ve teşvik edici hizmetler sunuyoruz. Kayseri aynı zamanda bir tarım şehri olarak küçük ama büyük çaplı tarım yapılan bir şehir. Erciyes eteklerindeki bağ ve sayfiye evleri, Germir ve Gesi Bağları, Hisarcık kiraz bahçeleri ve Gilaboru merkezindeki alanlarda Melikgazi olarak; yapılan tarımda gübrelemede daha çok verim alabilmek amacıyla modern tarım çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Solucanlardan gübre üreterek belediye park ve bahçelerinde gübrelenen alanlarda verimliliği artırdık. Bu çalışma ile birçok girişimciye örnek olarak yeni istihdam sahaların açılmasına vesile olduk ve olmaya da devam ediyoruz”
Bu çalışmayı örnek olmak ve teşvik etmek amacı ile
Öncelikle böyle verimli bir çalışma hakkında kamuoyu oluşturmak, halkı bilgilendirmek, öncü olmak ve teşvik etmek istediklerini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak önümüzdeki eğitim döneminde bu konu ile ilgili olarak uygulamalı kurs açacaklarını sözlerine ekledi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.