Melikgazi Belediyesinden 6 bin kişilik aşure ikramı

Melikgazi Belediyesince bütün açılış, temel atma ile diğer sosyal ve kültürel etkinliklerde geleneksel hale getirilen aşure ikramı, bugün Hunat Camii önünde kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi.
12 çeşit gıda malzemenin bulunduğunu ve 6 kazanda pişirilen yaklaşık 6 bin kişilik aşure ikramının vatandaşlar tarafından büyük bir ilgili ile karşılandığını belirten Başkan Büyükkılıç, vatandaşlara bizzat dağıtım alanında kepçe ile aşure ikramında bulunarak onlarla sohbet etti esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Aşure gününde ikramının birlik ve beraberliğe, sıkıntıların giderilmesine vesile olması temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç, “Bugün ilk gün mümkün olduğunca semtlerde aşure dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bugün Hunat Camisinin doğu ve batı kapıları olmak üzere iki ayrı yerde 6000 kişilik aşure ikramında bulunduk. 12 çeşit birbirinden farklı maddeyi bir kazanda birleştirerek, tatlı bir ürün elde ediyoruz. Bu farklılık bir araya gelerek bir güzellik ve tatlılık oluşturmasından mana çıkarmalıyız. Tıpkı Anadolu kültür ve miras zenginliğinin bir araya gelmesi gibi. Bu bir sosyal paylaşımdır. Birlik ve beraberliğimizin harcıdır. Bu tür sosyal paylaşım ve dayanışma etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.
Dağıtılan aşureleri afiyetle yiyen vatandaşlarda Başkan Büyükkılıç’ a teşekkür ederek, Melikgazi Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan bu organizasyonun her semtte yapılmasının çok olumlu bir etkinlik olduğunu ifade etti.
Başkan Büyükkılıç, daha sonra çarşı esnafını ziyaret ederek,sohbet edip,gönüllerini alarak,esnaflara ve bölgede alış veriş yapan vatandaşlara da aşure ikramında bulundu.
Kente misafir olarak gelen Bursaspor taraftarları da Melikgazi Belediyesinin geleneksel ikramı olan aşureden alarak, bu anlamlı günde böyle bir etkinlik gerçekleştiren Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç’a teşekkür etti. -KB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.