vergi

Emlak Vergisi ikinci taksitlerinin 1 ile 30 Kasım 2015 tarihleri arasında yatırılacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkan Memduh Büyükkılıç 1 Ocak ile 31 Mayıs tarihleri arasında yatırılması gereken emlak vergisi birinci taksitlerini yatıran mükelleflere de teşekkür etti.
Belediye yatırım ve hizmetlerin temelini vergilerin oluşturduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle ilçe sınırları içerisinde tarla, arsa ve evleri bulunan mükelleflerin ödemiş olduğu vergilerin yine hizmet olarak kendilerine geri yansıdığını kaydetti.
Melikgazi Belediyesi olarak birçok ilk’i başlattıklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, kredi kartı ve internet üzerinden vergi ödemeyi ilk kez başlatarak yeni bir hizmet anlayışı getirerek hizmet kalitesini artırdıklarını söyledi.
Emlak vergisinin ödenmesi süresinde mükelleflere tahakkuk ettirilen verginin ilk taksitinin yüzde 93 tahsil edilmiş olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, tahsil edilen vergilerin yüzde 35 ‘inin kredi kartı ile yüzde 25’sinin internet üzerinden ödenmiş olduğunu geri kalan yüzde 33’sinin ise nakit olarak ödendiğini söyledi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Emlak vergisini yatırarak vatandaşlık görevini yerine getiren mükelleflere teşekkür ederek, bu vergilerin kendilerine hizmet olarak geri döneceğini sözlerine ekledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla