Melikgazi Belediyesi’nden macera parkı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Karacaoğlu Mahallesine çok özel ve ilklerin yer aldığı MACERA VE GO-KART PARKI inşası için çalışmaların devam ettiğini ve macera parkına malzeme alımlarına başlanıldığını söyledi.
81 mahallede 728 ayrı çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar
Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 81 mahallede 728 ayrı çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar bulunduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, birçok parkın özel donatımlı olduğunu, örnek olarak birkaç parkı kaykay parkı, satranç veya tenis kortları gibi özelliklerle donattıklarını kaydetti.
Çocuklar için OYUNCAKİSTAN PARKLARI
Her parkta mutlaka çocuklar için çocuk oyunları bulunduğunu ve çocuk oyun aletleri ile bu alanları zenginleştirdiklerini, hatta çocuklar için OYUNCAKİSTAN PARKLARI inşa ettiklerini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ancak yeni bir çalışma ile eğlence, macera ve heyecan uyandıran alanların bulunacağını MACERA VE G0-KART PARKI inşasının devam söyledi.
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, her yaş gurubuna hitap eden özellikle çocuklar ile gençlerin hem eğlenmeleri hem de yön ve beyin jimnastiği yapabilmelerine imkan sağlayacak MACERA VE G0-KART PARKI için şu açıklamalarda bulundu:
“Hafta sonunu ev dışında geçirmek isteyen anne-babaların en temel sorunudur: ‘Çocuklar ile nereye gidilir?’ ‘Çocuklar gezmek-sosyalleşmek’ anne-babaları ile gidilen ortamı da gezebilir! Hem çocuklarınızın hem de sizlerin mutlu olacağı MACERA VE GO-KART’ parkı inşa ediyoruz. Toplam 30 bin m2 alan üzerine inşa edilen bu parkımız eğlenceli, öğretici ve heyecan verici olacaktır. Bunun için ihale ile 5 adet Macera Parkı (İp Parkur), 10 adet Kuluçka Salıncak, 10 adet Halat Salıncak gibi oyun malzemeleri alınacaktır. Gerekli ihale yapıldı. Bilindiği gibi Melikgazi Belediyesi 7-12 yaş grubuna hitap eden ve TRAFİK PARKI ile çocuklara verilen önemi sergilemiştir. Bu parkımız da yoğun ilgi görecektir. Trafik parkı ilköğretim okullarının ilgi odağı olduğu gibi MACERA VE G0-KART PARKI da şehrimizin ilgi odağı olacaktır” -kb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.