Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince kadınlara yönelik yapılan hizmet ve yatırımların örnek ve referans olduğunu birçok belediye tarafından bu çalışmalar hakkında bilgi istendiğini söyledi.

 
Melikgazi Belediyesince bayanlara yönelik özel yapılan yatırım ve hizmetlerden dolayı bayanlar adına her zaman ve her ortamda teşekkür edildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, HAK-İŞ Sendikası Konfederasyonu tarafından ülke çapında düzenlenen ‘Sosyal Diyalog Yolu İle Kadın Dostu İş yerleri Projesi’ kapsamında ‘Kadın dostu iş yeri’ dalında Melikgazi Belediyesi’ne ödül verileceğini kaydetti. Ulusal ve uluslararası sendikal kadın temsilcilerin katılımı ile Kadın Dostu İş yeri sertifika ve ödül töreninin 30 Kasım 2016 günü Rixos Ankara Hotel’de düzenleneceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’de kadınlara yönelik yeni bir etkinlik ve yeni bir kampanya ile Kayserili hanımların her zaman yanlarındayız. Meslek Eğitim Kurslarımız da bayanlara özel el beceri ve sanat ile meslek kursları açıyoruz. Hanımlara özel aerobik ve spor salonları ile bayanların spor yapmalarına imkan tanıyoruz. Yine hanımlara özel kapalı havuzlar sosyal ve spor tesisleri inşa ediyoruz. Tüm bu çalışmalar bir araya gelince hanımları bir bakıma tribünlerden alıp sahaya indirmiş oluruz. Yani onlara aktif birer birey olmalarına imkan tanıyoruz. Melikgazi Belediyesi sosyal belediyecilik çalışmaları ile toplumda denge unsuru sağlamakta ve toplumsal barış ile birliğe vesile olmaktadır” dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, HAK-İŞ gibi köklü, geniş tabanlı ve saygın sendika tarafından böyle bir ödüle layık bulunmanın gururunu taşıdıklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla