Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak Türk Halk Müziğine gönül verenler için pentatonik bağlama konseri düzenlediklerini söyledi.
25 kişilik koro ile…
Şef Selami Kurnaz tarafından seslendirilen yönetilen konser ile Türk Halk Müziği hayranlarının güzel bir gece yaşatılacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, kültür ve sanat alanında yapılan etkinlikleri ile Kayserililerin gönüllerine hitap eden bu nezih ve buram buram Anadolu eserlerin seslendirildiğini konser de Melikgazi’nin farklılığının bir kez daha hissedildiğini kaydetti.
Anadolu’nun 17 ayrı bölgesinden eserler ile
Anadolu’nun 17 ayrı bölgesinden hem koro hem de solistlerce seslendirilen eserlerde dinleyicileri kısa bir Anadolu turu yaptırıldığını belirten ve konsere eşi Necmiye Büyükkılıç ile iştirak eden Başkan Memduh Büyükkılıç “Belediyeciliğin temelinde bu mekânlarda yaşayan bireylerin tüm ihtiyaçların karşılanması zorunludur. Özellikle yerel yönetimler yöresel değerlere ve kültüre sahip çıkması ve yaygınlaştırarak gelecek kuşaklara aktarması açısından büyük görevler düşmektedir. Melikgazi Belediyesi olarak spor merkezi, eğitim adresi olduğumuz gibi kültür ve sanattın da iyi bir uygulayıcısıyız. Bu konser ile izleyicilerimiz buram buram Anadolu eserlerin yer aldığı türküler ile adeta bir gezinti yaptılar. Alkışları ile konsere iştirak ettiler. Bu tür müzik konserleri ile müzikseverlere bir bakıma müzik ziyafeti sunulmaktadır“ dedi.
Konserler serisine hazır olun…
Seyircilerin büyük bir zevk ve keyif ile seslendirilen eserleri dinlediğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu tür konserlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.
Konser bitiminde Koro şefi Selami kurnaz ile koro ve saz heyetine teşekkür eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Pentatonik Bağlama gurubu ile fotoğraf çektirerek grup üyelerine yöresel hediyelik eşya takdiminde bulundu. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla