Melikgazi ilçesinde parklardaki kişi başı yeşil alan 9.2 metrekare 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak sadece belediye tarafından yapılan park ve yeşil alanların toplam miktarının dünya standartları üzerinde olduğunu söyledi. 
2017 yılı içerisinde 48 ayrı bölgede toplam 205 bin m2 park ve yeşil alan oluşturulduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.
“Melikgazi Belediyesi gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetleri ile şu anda herkes açısından cazibe merkezidir. Melikgazi her zaman, her yerde ilkesi ile hizmetlerdeki kalitesini

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, MELİKGAZİ BELEDİYESİ OLARAK SADECE BELEDİYE TARAFINDAN YAPILAN PARK VE YEŞİL ALANLARIN TOPLAM MİKTARININ DÜNYA STANDARTLARI ÜZERİNDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)

sürdürmeye devam etmektedir. Melikgazililer standardı yüksek hizmetler bekliyor. Bizde bu beklentilere cevap verme adına vatandaşlarımızın güvenine layık olmak için çalışıyoruz. Melikgazi Bölgesinde doğudan batıya, kuzeyden güneye el atmadığımız hizmet götürmediğimiz bir mahallemiz kalmamıştır. Bütün mahallerde 2, 3 hatta 4 parkımız vardır. 756 ayrı park ve bahçe bulunmaktadır. Bu rakam 1000 m2 üzerinde olanlardır. Küçük yeşil alanlar, orta refujlar ile Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Germir, Ağırnas gibi doğal yeşil alanlar bu rakama dahil değildir. Belediye tarafından yapılan parkların toplam alanı 5 milyon 106 bin m2dir. Bu da kişi başına 9,2 m2 yeşil alan demektedir. Dünya standartları ise 7 m2’dir. Yani standartların üzerindeyiz. Doğal alanlar ile bu rakamın 17 m2 olduğu tahmin edilmektedir”
2017 yılında 48 ayrı yeşil alan ile daha da yeşil bir Melikgazi oluşturulduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 2018 yılında 400 bin m2 yeşil alan ile 120 bin fidan dikiminin hedeflendiği ve planlandığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.