Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç , Çevre ve doğa dostu Melikgazi Belediyesi olarak 2018 yılı için yapraklı ve yapraksız fidan, meyve fidanı, süs bitkisi, çim tohumu ve mevsimlik çiçek olmak üzere 5 ayrı türde toplam 36 cins çiçek ve fidan alımı yapılacağını söyledi.
Toplam 36 cins, çiçek, çiçek tohumu, fidan alımı için ihale yapılacağını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “ Her geçen gün büyüyen ve planlı gelişen Melikgazi ilçemizde yeni açılan park, bahçe ve yeşil alanları yeşillendirmek üzere çınar, ıhlamur, dış budak gibi yapraklı fidanlar ile çam çeşitleri dikiyoruz. Çünkü Melikgazi’nin geneli yeşil bitki örtüsü ile çevrelidir. Özellikle Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Gürpınar doğal alanları ile adeta saklı cennet bahçelerdir. Bu güzelliği ve bütünlüğü bozmamak için her yıl fidanlar alıyor ve halkında katılımı ile bunları toprak ile buluşturuyoruz“ dedi.
Meyve bahçelerinin yer aldığı yerleşim bölgelerindeki Melikgazililer için 20 bin meyve fidanı alınacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç , 2018 yılı için 30 bin yapraklı ağaç, 4.000 kg 3 çeşit çim tohumu, 3.000 adet süs bitkisinin Melikgazi’yi süsleyeceğini kaydetti.
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç , yaz aylarında hem görsel zenginlik hem de güzel çevre için 250 bin adet mevsimlik çiçeğin parkları, kavşakları ve çiçek bahçelerini süsleyeceğini sözlerine ekledi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla