Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak yapılan yatırımlar ve hizmetlerle ilçenin adeta fiziki haritasının değiştiğini; sosyal, spor ve çok amaçlı parkları ile de bireylerin sosyal yaşamlarının değiştiğini bildirdi.
1999 yılından itibaren hem alan olarak genişlediklerini hem de nüfus olarak büyüdüklerini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 2009 yılında 7 bölgenin ilçeye dahil olduğunu, 2014 yılı Mart ayında ise Ağırnas ile Sarımsaklı yerleşim alanlarının da Melikgazi ilçesine dahil olduğunu, yani hizmet alanının genişlediğini belirtti. Belediye hizmetleri ‘her an ve her yerde’ ilkesi ile ancak merkezi bir şehirleşme değil çok merkezli ve meydanlı bir şehirleşme modelinin Melikgazi için seçildiğini ifade eden Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;
“1999 yılından itibaren başlanılan yatırım ve hizmet hamlesi ile 2018‘li yıllara gelindi. 2004 yılında rekor bir oy oranı ile ‘hizmete devam’ denildi. Bu yetmedi 2009 yılında 7 belde belediyesi Melikgazi Belediye bünyesine katıldı. Ancak gerek hizmetin kalitesinde ve gerek ise eşitliğinde hiçbir değişim olmadan şehrin en ücra köşesine her hizmeti büyük bir şevk ve heyecanla sunduk. 1999 yılı ile 2017 uydu harita fotoğraflarına bakıldığında büyük ölçekli parklar, sosyal konutlar, spor ve sosyal tesisler ile ilçenin fiziki yapısının değiştiğini görürsünüz. Gerçekleştirilen yatırımlar ile sadece fiziki yapı değil bu mekanlardan yararlanan bireylerin sosyal yaşamları da değişti. Sahalarda ve parklarda gençlerin ve öğrencilerin neşe dolu sesleri geliyor. Meslek kurslarında anneler, ablalar ve teyzeler kültür ve sanatımızı öğreniyor, sosyal çevre de arkadaş oluyorlar. Toplum dayanışması, paylaşımı ve yardımlaşmalarına vesile oluyor. Kısacası son 19 yılda Melikgazi’de çok büyük değişikler oldu. Ancak değişmeyen tek şey bizlerin çalışma şevk ve heyecanı olmuştur.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla