Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı süresince piyasa denetimlerinin çok yönlü olarak devam ettirileceğini ve zabıta biriminde ekipler oluşturulduğunu söyledi.
İlçe sınırları içerisinde yer alan iş yerlerinin ruhsat, iş yeri açma, çalışanların sağlık karnesi gibi işlemlerin bilgisayarla takip edildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Ramazan ayı münasebeti ile özelikle denetim ve halk sağlığı birimlerinde izinleri kaldırdık. Zabıta ve Çevre Korume ve Kontrol Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerince ilçe sınırları içerisinde yer alan işyerleri sürekli olarak denetlenmektedir. Aynı zamanda işyerlerini mesleki oda ve dernek yetkililerince denetlenmektir. Örneğin Fırıncılar Odasınca Fırınlar, Lokantacılar ve Pastacılar Odasınca lokanta ve pastaneler denetlenmektedir. Ramazan ayı ile birlikte bu mübarek ayın bereketine gölge düşürmek ve istismar etmek isteyenlere fırsat verilmeyecektir. Bu neden ile çok yönlü ve çok amaçlı denetimlerimiz sıklaştırılmış olup tüm hızı ile devam etmektedir” dedi.
Açıkta, araç arkasında, dükkân önünde tatlı, pasta, ekmek gibi satışların kesinlikle yasak olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, çok yönlü ve sürekli olarak yapılan denetimlerde özellikle etiket bulundurma zorunluluğu ve son kullanma tarihleri konusunda titizlik gösterildiğini, esnafında bu durumdan memnun olduğunu ve bu sayede art niyetlilere imkân tanınmadığını kaydetti.
Başkan Memduh Büyükkılıç, huzurlu ve sağlıklı bir ramazan ayı için belediyenin tüm imkânların seferber edildiğini ve Hemşerilerine huzurlu ve sağlıklı ramazan ayları temenni ettiğini sözlerine ekledi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla