Melikgazi Belediye Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde sokak hayvanları için çalışma yaptıklarını ve ağır ve çetin geçen kış şartlarında gıda desteği sağlandığını söyledi.
Birçok bölgede kuşlara yem
Hava sıcaklığının eksilerin altında olduğu bu kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan ve kar altında yiyecek arayan kuşlar için park ve bahçe alanlarında yiyecek verildiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Bu şehrin güzellikleri arasında yer alan kuş ve güvercinler yaz aylarında şehrimize canlılık katmaktadırlar. Bu şehrin havasını, suyunu paylaşıyoruz. Ancak bu kış aylarında yoğun kar yağışı ile beyaz örtüyü bürünen park ve yeşil alanlarda yem bulmakta zorlanan kuşlara belediye olarak destek veriyoruz. Parklarda kendilerine buğday ve darı gibi yemler verilmektedir“ dedi.
Buğday ve darı
Vatandaşların kendilerine yakın parklara ekmek artığı bıraktıklarını bundan da son derece mutlu olduklarını çünkü şehrin güzelliklerinin hep birlikte korunması gerektiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu çalışmada özellikle çocukları teşvik ettiklerini çünkü bu tür alışkanlıkların ileri ki yıllarda toplumda ortak değerleri koruma, paylaşma ve sahiplenme duygularını pekiştirdiğini kaydetti.
Melikgazi Belediyesine Teşekkür ediyoruz.
Yapılan çalışmayı takdirle karşıladıkların belirten vatandaşlarda “emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu duyarlı davranışın diğer kurumlara örnek olmasını diliyoruz. Can dostlarımız olan hayvanları koruyup,kollamak toplumda yaşayan herkesin görevidir.”dediler.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla