Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçedeki parklar için yeni çocuk oyun grupları ve açık alan spor aletleri satın alınacağını söyledi.
Oyun grubu malzemelerinin Kamu İhale Kanununa istinaden 13 Ekim 2017 Cuma günü Belediye Encümen salonunda yapılacak açık ihale ile satın alınacağını belirten Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak şu anda 92 açık alan spor aletleri semtlerde hizmet vermektedir. Ancak yapılan mahalle gezilerinde halkın özellikle hanımların en büyük istekleri Açık Alan Spor Aletleri olmaktadır. Bu açıdan açık alan spor aletleri alınarak parklara monte edeceğiz. Bunun yanında Melikgazi Belediyesi bünyesinde 295 ayrı alanda çocuk oyun alanı ve oyun aletleri bulunmaktadır. 81 mahalle olunca her mahalle de oturma bankları, çocuk oyun grupları yer almaktadır. Ancak 9 takım daha alarak şehrimizi cıvıl cıvıl çocukların oynayacağı açık alan park haline getirmek istiyoruz” dedi.
Spora yapılan yatırım ve hizmetler ile seyirci değil kitlelerin spor yapabileceği alanlar oluşturmak istediklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, 81 mahalle bulunduğunu ve her mahallenin spor alanı, parkı, çocuk oyun alanı, açık alan piknik alanları bulunduğunu sözlerine ekledi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla