– Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği tarafından, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı lanetlendi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, “İstanbul Beşiktaş’ta maç çıkışı saatinde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırılarda 30’u polis 38 kişinin şehit olduğu, 3’ü ağır 166 kişinin yaralandığı, 155 kişinin de tedavisine devam edildiği hain bombalı saldırıyı lanetliyor, milletimize başsağlığı ve metanet diliyoruz” dedi.
Kalkan, “Türkiye’nin yeni yönelişlerinin önü alınmak, yönetilebilir, öngörülebilir bir ülke olmaktan çıkarılmak istenmektedir. Kan ve kaostan beslenen terör örgütlerinin ve onları kullanan güç odaklarının bu saldırısı, umutsuz, sonuçsuz bir sıkışma içinde olduklarını açık bir şekilde göstermektedir” ifadesinde bulundu.
” Ülkemizde barışı ve kardeşliği esas alan temel anlayışımız sayesinde hiçbir hainlik, birlikte ve beraberliğimize zarar veremeyecek, millet olarak geleceğe yürüyüş kararlılığımızı engelleyemeyecektir. Kararlılığımız ve ortaya koyduğumuz milli duruşumuz, teröre vereceğimiz en akıllı, en sağduyulu ve en etkili karşılık olacaktır. Memur-Sen olarak, terör eylemlerinde hayatını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum” diyen Kalkan, konuşmasını şu şeklide sürdürdü:
“Bugün insanları, insanlığın ve bütün insani değerlerin katledildiği kentlerden biri Halep! Terörü konvansiyonel silaha dönüştüren devletlerin, bütün dünyadan yalıtarak katliam yapığı Halep’te can pazarı yaşanıyoruz ve maalesef insanlık bu katliamı kanıksamış durumda. Dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar bu katliamları kendi surları arkasından ‘bir film izliyormuş gibi’ seyrediyor. Halep, insanlığın topyekûn öldüğü bir yerdir artık. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin hakikat budur. Bu yüzden Halep, aynı zamanda insanlığın imtihanıdır. Halep, aynı zamanda işte bu ve benzeri manzaralardan dolayı bir ahlak imtihanının da merkezidir.
Trump’ın attığı twit, basında Halep’te her gün katledilen insanlardan daha fazla yer almaktadır. İnsani yardımın gidebilmesi için ateşkesin bile Birleşmiş Milletlerce veto edildiği bir dünyada daha ne söylenebilir ki?
Zalim düzenin devamı için terör bir aparat olarak kullanılmaktadır. Terör, özellikle İslam dünyasında yıkımın yaşanması için, bizzat emperyalist devletler tarafında desteklenmektedir. ‘Terörü üretenle, terörü temizleyeceğim diyen aynı ağız’ diye haykırarak, Halep için ayağa kalktık.
Bugün itibariyle Memur-Sen Kayseri İl Temsilciği olarak harekete geçiyoruz. Daha önce Bayırbucak Türkmenlerine 13 TIR un yardımı yaptık. Şimdi de Memur-Sen, Kızılay, İHH, Cansuyu derneği, Deniz Feneri olarak ilk aşamada Halep’e 81 tır un ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu faaliyetlerimiz süreç içinde düzenli bir şekilde devam edecek.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla