Bünyan Belediyesi tarafından koordine edilen ‘Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata’ Projesi kapsamında eğitim alan 84 kursiyer, hazırladıkları ürünleri sergiledi.
Bünyan Belediyesi tarafından yürütülen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından desteklenen ‘Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata’ Projesinin sergi ve kapanış toplantısı gerçekleştirildi.
Bir otelde açılan sergi öncesinde açıklamalarda bulunan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, belediye olarak bir ilk gerçekleştirdiklerini söyledi. Gülcüoğlu, “Bu projede engelli kardeşlerimizi evlerinden alarak, bunların sosyal ve iktisadi yaşama daha sıkı tutunabilmeleri adına projemizi gerçekleştirdik. Projenin çıktıları hepimizin gözü önündedir. Tüm katılımcılarımıza, paydaşlarımıza ve bu hizmetin verilmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bünyan Belediyesi olarak bir ilkin gerçekleştirildiğini ve bu ilkin gerçekleştirilmesinde emeği geçen engelli kardeşlerimizin proje bitiminde bu projenin yeniden uzatılması, yeniden hayata geçirilmesi ile ilgili yoğun bir ısrarları var. İnşallah önümüzdeki dönemde yeni projeler ile bu arkadaşlarımızı entegrasyonunu temin ettiğimiz bu şeklin daha da güçlendirilmesi adına bir takım projelerin de geleceğini buradan müjdelemek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Proje kapsamında kurslara katılan Hüseyin Şengül ise, “Bu projeye katılarak arkadaşlarımızla beraber ‘Bizde varız’ demek istedik. Elimizden geldiği kadar desen çizdik. Halı dokumasını bilmiyorduk, dokumayı öğrendik. Hayata bakış açımız daha farklı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
13 ay süren kurslara katılan 84 kursiyere günlük 35 TL cep harçlığı verildi ve servis ile yemek imkanı sunuldu. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla