Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy, düzenlediği basın toplantısında 21 Mayıs Pazar günü yapılacak olan il kongresinden yeniden adaylığını açıkladı. Ersoy, “Bugüne kadar başardıklarımızı referans noktası sayıp, daha ileri hedefleri gerçekleştirmek adına, daha çok çalışmak, yılmadan mücadele etmek için gerçekleştireceğimiz kongrede tekrar adayım.”dedi.

KAZANAN BİRLİK VE BERABERLİK OLDU

Hepinizin malumu olduğu üzere partimiz, ilimiz Kayseri’de 16 ilçe kongresini tamamlamıştır. Ülküdaşlarımızın tek aday üzerinde anlaşıp, büyük bir coşku ile gerçekleştirdiği toylarımız dosta güven vermiş, Türklük hasımlarına korku salmıştır. 16 ilçe teşkilatımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı hedefi etrafında tek vücuttur. Sarız ve Pınarbaşı’nda kazanan uzlaşmadır. Akkışla ve Sarıoğlan’da kazanan kararlılıktır. Özvatan ve Felahiye’de kazanan vicdandır. Bünyan ve Tomarza’da kazanan vefadır. Develi ve Yahyalı’da kazanan fedakârlıktır. İncesu ve Yeşilhisar’da kazanan ilkelerimizdir. Hacılar ve Talas’da kazanan ülkülerimizdir. Melikgazi ve Kocasinan’da ise teşkilatçılık ve birliktelik kazanmıştır. Gerçekleştirdiğimiz ilçe kongrelerinde kazanan birlik ve beraberlik olmuştur. Sıra il kongremize gelmiştir. Şüphesiz il kongremizde de kazanan yine birlik ve beraberliğimiz olacaktır.

LİDERİMİZİN HER SÖZÜ, EMİRDİR

Şahsımın il başkanlığında, birbirinden değerli dava arkadaşlarımla birlikte göreve geldiğimiz 8 Şubat 2015 tarihinden günümüze kadar iki genel seçim ve bir referandum süreci yaşadık. Çok şükür hepsinden alnımızın akıyla çıktık. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koymak adına gecemizle, gündüzümüzle çalıştık. Ailelerimizden, işlerimizden fedakârlık ettik. Söz konusu partimiz olunca tüm dertlerimizi unuttuk. Değerli dava arkadaşlarımızla birlikte sırt sırta, omuz omuza mücadele ettik. Keşke önümüze çıkan zorluklar sadece seçim çalışmalarından ibaret olsaydı. Özellikle 1 Kasım seçimleri sonrasında baş gösteren, 16 Nisan referandum süreci ve sonrasında da devam eden partimizi hedef alan saldırılara maruz kaldık. O günden bugüne MHP Kayseri İl Teşkilatının neferleri olarak Liderimizin yanında saf tuttuk. Her platformda haklılığımızı savunduk. Her türlü mücadeleyi verdik. Yılmadık, yıkılmadık. “Burası Kayseri, burada oyun bozulur” dedik ve dik duruşumuzla 15 Temmuz gecesi alçaklıkta sınırlarının olmadığını öğrendiğimiz FETÖ’cü hainlerin desteklediği kuklalara partimizi ve ülkemizi teslim etmeyeceğimizi gösterdik. 16 Nisan referandumu sürecinde ilimizde gerçekleştirdiğimiz mitinge katılım ve referandum sonucundaki rekor evet oyu, Kayserili hemşerilerimizin Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye olan güvenini herkese gösterdi.  Liderimizin ağzından çıkan her söz bizler için emirdir.

İNANCIMIZ TAMDIR

Kayseri’deki ülküdaşlarımın kulakları her türlü fesada sağır, gözleri her türlü fitneye kördür. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin “MHP bitti diyenlere Kayseri il teşkilatımız  Türkiye’de ilk kongreyi yaparak gerekli dersi vermiş ve ilk ilçe kongresinden son ilçe kongresine kadar tek adaylı olarak kongrelerini tamamlayarak büyük bir başarı elde etmiştir” sözleriyle övgüsüne mazhar olan teşkilatımızın;il kongremiz aracılığıyla aynı dersi tekrarlayacağına inancım tamdır.

ERSOY, YENİDEN ADAY

Allah’ın izniyle 21 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceğimiz kongremizden hemen sonra, göreve geldiğimiz ilk günün azmiyle çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edecek, davamızı hak ettiği yerlere taşıyacağız. Bugüne kadar başardıklarımızı referans noktası sayıp, daha ileri hedefleri gerçekleştirmek adına, daha çok çalışmak, yılmadan mücadele etmek için gerçekleştireceğimiz kongrede tekrar adayım. Rabbim bizi çıktığımız yolda muzaffer eylesin. 21 Mayıs Pazar günü Kadir Has Kongre Merkezinde saat 10:00 da başlayacak il kongremize tüm Kayserili hemşerilerimiz davetlidir. Konuşmama son verirken hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene!!!

NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla