MHP’Lİ ARSLANTAŞ,” GEREKİRSE YENİDEN BAŞLATIRIZ”

MHP İl Başkan yardımcısı Mustafa Arslantaş, Akşener’in yeni partisinin başarılı olamayacağına işaret ederek “Biz gerekirse bu davayı 13 yaşındaki kardeşlerimizle sıfırdan yeniden başlatırız.”diye cevap verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkan Yardımcısı Mustafa Arslantaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkçülük bölücülüktür” yönünde yaptığı açıklamaya tepki göstererek,  “İnsanlar ağızlardan çıkan kelimelerin nereye gittiğini, nasıl sonuçlar doğuracağını hesap edebilmelidir” dedi. FETÖ davaları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Arslantaş, “FETÖ davalarının sulandırıldığını, davaların amacından ulaştırılmadığını düşünüyorum” diye konuştu. Meral Akşener ve arkadaşlarının kuracağı yeni parti ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Arslantaş, “Kişilerin şahsi menfaatlerini bir araya getirdikleri oluşumlardır” ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Arslantaş, haber merkezimize ülke gündeminde yer alan bazı konularda dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Türküm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür” yönünde yaptığı açıklamalara tepki gösteren Arslantaş, “İnsanlar ağızlardan çıkan kelimelerin nereye gittiği, nasıl sonuçlar doğuracağını hesap edebilmelidir.  Ülkenin Cumhurbaşkanı olunca çok daha büyük önem arz ediyor “ diye konuştu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCU İDEOLOJİSİDİR”

Türkiye  Cumhuriyet Devleti, Türk Milleti esaslı üst kimlik olarak da Türk milletinin adı altında kurulmuş olan bir devlettir” diyen Arslantaş, “Diğer kimlikler bunun alt kimlikleridir. Bundan dolayı Türkülük kelimesinin diğer alt kimliklerle kullanılması kabul edilmez. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması esnasında  Milli Mücadele,’de Türkçülük felsefiyle mücadele verilmiştir. Zafere ulaştıran, Milli Mücadeleyi başlatan Türkçülük akımıdır. Daha da geriye gidersek Osmanlıcılık  gibi İslamcılık gibi akımların  başarısız oluğu, Osmanlı devletinin yıkılmasında en büyük etkenlerden olduğunu ve yıkılmasını engelleyemediğini görmekteyiz. Milli Mücadele ruhu Türkçülük ruhuyla atılmıştır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,  “Ülkemiz ikinci Kurtuluş Savaşı sürecini yaşıyor” şeklinde açıklamalar yaptığını kaydeden Arslantaş, şunları söyledi:  “Evet, Kurtuluş Savaşı bir daha verilmekte  ama bu konuda Türkçülük ruhunun zirvede olması gerekir. Bunu sağlamazsak, bu mücadelede başarılı olma şansımız mümkün değil. Bundan dolayı da umarım bundan sonraki süreçte büyüklerimiz,  devlet adamları konuşmalarında bu hassasiyeti gözetirler. Özellikle toplumun hassas olduğu konulara, milli manevi değerlere daha dikkatli davranacaklarını ümit ediyorum”

FETÖ’DE SİYASİ TABANA MUTLAKA DOKUNMALI, YOKSA BİTTİ DİYEMEYİZ

FETÖ davaları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Arslantaş, “FETÖ davalarının sulandırıldığını, davaların amacından ulaştırılmadığını düşünüyorum. 15 ay içinde kimlerle mücadele edilmiş? Hangi sonuçlar ortaya çıkarılmış belli değil. FETÖ yapılanmasında siyasi ayaklara dokunmadıkça bu mücadele de  başarılı olduk,  inlere girdik diyemezsiniz. Mutlaka siyasi ayağa dokunulmalıdır. Yoksa FETÖ yapılanmasını yok etmekte, bu terör örgütünü alaşağı etmek mümkün değil” dedi.

ŞAHSİ MENFAATLERİ ONLARI BİR ARADA TUTUYOR

Meral Akşener ve arkadaşlarının kuracağı yeni parti ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Arslantaş, “13 yaşında bu davaya girdik, 39 yaşına kadar mücadele verdik. Kişilerin şahsi menfaatlerini bir araya getirdikleri oluşumlardır. MHP, menfaatlerin değil, ideoloji ve fikrin partisidir. Bu kutlu davasmız içerisinde ilklere, hedeflerimize, yüreği ve nefesi yetmeyenler olacaktır. Yürümüş oldukları yolda çevreleride görmüş oldukları dünyevi menfaatlere kanarak, bu kutsal davayı satabilecek acziyete de olabilirler. Ancak kesinlikle bu bilinmelidir ki MHP, Türk İslam davasını kendine ilke edinmiş en küçük ferdinden en büyük ferdine kadar, maddi manevi her türlü varlığını adayabilecek kudrete ve güce sahiptir. Bu davadan vazgeçerek, Ülkücülüğü kendine hala kalkan ederek ne idüğü belirsiz  yapının içine yamanmaksa, Rahmetli Başbuğumuz’un güzel bir söz var, ‘Bu dava gerekirse  13 yaşındaki çocuklarla yeniden başlatılır’ diye biz de bunu diyoruz. Biz gerekirse bu davayı 13 yaşındaki kardeşlerimizle sıfırdan yeniden başlatırız. Bu dava  Türk İslam davasıdır, ilelebet yaşayacaktır. İnsanların üzerinden, şahısların üzerinden siyaset yapmayan bir davadır. İnançlar, ilkeler üzerine çizgimizi belirlemiş bir davadır. Ne mutlu bu davada yol yürüyenlere. Ne mutlu şahsi menfaatleri için değil inanmış oldukları değerler üzerinden yol yürüyenlere . MHP’den çok fazla katılım olacağını sanmıyorum. Ama yeni bir parti ve içimizden de gidecekler olabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.