Mide kanseri teşhisi konulan 71 yaşındaki Medine Avcı, kapalı ameliyat olarak bilinen laparoskopik yöntemle sağlığına kavuştu.
Özel Dünyam Hastanesi’nde operasyonu gerçekleştiren ekibin başında bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kadir Dicle, bu yöntemle hastanın iyileşme sürecinin daha hızlı olduğunu ifade ederek, operasyonun 3. gününde hastayı taburcu edeceklerini söyledi. Dicle, “Medine Teyze 71 yaşında. Uzun zamandır takip ettiğimiz bir hastamız. Bize son geldiğinde mide sea tanısı koyduk. Bunu laparoskopik olarak subtotal gastrektomi yaptık. Bugün 3. gün ve bugün taburcu ediyoruz. Bu operasyon ileri teknoloji ve kabiliyet gerektiren bir cerrahi işlem. Hem teknolojiyi kullanıyoruz hem de laparoskopik yetenek gerektiriyor. Kapalı olduğu için hastamızın iyileşme süreci yarıya hatta 3’te birine iniyor. 3. günde de taburcu edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.
Sağlığına kavuşan Medine Avcı ise, “Ben çok iyiyim, hocamdan çok memnunum. Allah razı olsun, çok iyiyim” diye konuştu.
Oğlu Durdu Avcı da hastane çalışanlarına teşekkürlerini ileterek, “Kadir Hocam ve ekibine ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Güzel bir ameliyat yapılmasından çok memnun kaldık. Allah razı olsun hepsinden” dedi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla