Kırmızı- Beyaz en sevdiğim iki renk.

Anlamı ise ay yıldızlı bayrağım Türkiye’m…

Şöyle bakın bir var mıdır böyle asil böyle güzel bir bayrak, bayraklar içinde? Sadece bayrak deyip geçemem. Ay yıldız için şehadet şerbetini içen şehitlerim ve onların geride bıraktıkları gelir aklıma…

O yüzden bu ülkeye yapılan hiçbir ihaneti kabul edemem içimde… Ve Türkiye milliyetçisi olan insanları bu nedenle bir ayrı severim. Çünkü onlar bayrağın kırmızı olmasının sadece bir rengi ifade etmediğini bilirler. Nazlı Çelik’te o sevdiğim vatansever insanlardan birisi. Boynundan hiçbir zaman çıkarmadığı ay yıldızlı kolyesiyle yerleşti gönüllerimize. O mermiler altında haberini yaparak Mehmetçiğe moral veren yüce gönüllü kadın.

Sunduğu, yaptığı ve gittiği her haberde vatan sevgisini her mecrada dile getiren Türkiye’nin en başarılı kadın spikeri Nazlı Çelik, hakkında bazı basın yayın organları yalan yanlış haberler yaparak kadın kimliği üzerinden milliyetçi spikere yüklendiğini görmekteyiz.
Bu ülkeye düşmanlığınızı işini layıkıyla yapan ve birçok erkekten daha mert olan bu kadını bombalar altında haberini yaparak sohbet ettiği Mehmetçiğe sorun.

Belli ki bazı kesimler Nazlı Çelik’in, Türkiye sevdalısı olmasından, her mecrada askere, polise selam göndermesinden rahatsız olmuş ki Çelik, hakkında edep sınırları dışında aslı astarı olmayan haberlerle kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalışmakta..

Toplumda erkek kimliği ile dolaşan bazı erkek müsvetteleri kendi acizliklerini böyle kadın namusuna iftira atarak saklama gayreti içerisinde…

Ama unutulan bir şey var. Bu ülkede  Fıratlar, Nazlılar bitmez.

Vatansever kimliğinden rahatsız olanlar bilsin ki

Nazlı Çelik, yalnız değil.

 

 

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla