Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki Şehit Yiğitcan Ciga Özel Eğitim Uygulama merkezinde, eğitim gören öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilerin karnelerini dağıttı.
Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Şehit Yiğitcan Çiğa’nın eşi Nadiye Ciğa, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Karaca, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Okan Akyol, Mehmet Sami Yazgan, Kocasinan Şube Müdürleri Erol Türkmen, Adnan Göllüoğlu Bakan Mehmet Özhaseki’nin Çocukları ve veliler katıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki eğitim gören öğrenciler ve aileleriyle bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti. Neşe Özhaseki daha sonra okulun içerisinde yapımı biten uygulama evinin açılışını yaptı.
Karne töreninde konuşan Neşe Özhaseki, ” Devletimiz çok güçlüdür. Eğitime ayrılan pay çok bakanlıkların bütçesinden büyük. Bu okulumuzda yavrularımızın iyi bir eğitim almaları için gerek devlet olarak gerekse bizler elimizden geleni yapmaya hazırız. Toplum ve devlet olarak bu ailelerin yanında olursak tüm engelleri kaldırmış oluruz.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ise yaptığı konuşmada ”Sayın Bakanımızın değerli eşleri Neşe hanıma ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Her zaman desteklerini gördük. Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin ilimize eğitim adına yaptığı hizmetler unutulmayacaktır. Engeller paylaşınca aşılır. Bizler bu yavrularımızın topluma kazanılması adına elimizden gelenin en iyi sini yapma çabasındayız” diye konuştu.
Okulda eğitim gören öğrencilerin bayraklı ront gösterisi ve öğrenci Yusuf Karakaya’nın Bayrak Şiirini ezbere okuması büyük alkış aldı.
Okula adını veren Şehit Yiğitcan Ciğa’nın eşi Nadiye Ciğa,Neşe Özhaseki’ye okula katkılarından dolayı plaket takdim etti.
Tören okulda eğitim gören çocuklara karne dağıtılmasıyla sona erdi.
(AÖ-Y)

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla