Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nden yapılan açıklamada Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın basın toplantısının hiç bir bölümünde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve AK Partili Milletvekilleri aleyhinde bir ifadenin kullanılmadığı belirtildi.
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
“Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 22.03.2017 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısına dair, Manşet bölümünde yer alan “Şİ-KA-YET-Çİ-YİİİZZZ” başlıklı haber metninde;
Gerçeğe aykırı ve amacı aşan bir takım ifadelere yer verilmiş olup, hiçbir habercilik-yayıncılık ilkesine uymayan, baştan sona asılsız, maksatlı, taraflı, kişi ve kurumları karşı karşıya getirmeyi amaçlayan ifadeler yer almakta olup, kamuoyunun yanlış yönlendirilmemesi adına düzeltme ihtiyacımız hasıl olmuştur.
Haber metninde OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Tahir Nursaçan’nın ;
“Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den, AK partili diğer milletvekillerine ve İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden’e kadar, şehre hizmet etmekle mükellef siyasetçi olarak kim varsa, OSB Başkanı Tahir Nursaçan hepsini yerden yere vurdu.”
Yönünde asılsız ve iftira niteliği taşıyan ibareler yer almakta olup, haber metninin muhtelif yerlerinde sürekli olarak bu asılsız söylem üzerinde durulmuş, yetinilmeyerek haber metnine Kayserili bazı siyasilerimizin de fotoğrafı maksatlı eklenmiştir.
Manşette geçen ŞİKAYETÇİYİZ ifadesi, basın toplantısının hiç bir yerinde dile getirilmediği gibi ima dahi edilmemiştir. Aynı toplantının haberleri ve video kaydı incelendiğinde, bu gerçek dışı ifadenin yer almadığı açıkça görülecektir.
Tüm basın mensuplarına açık ve başından sonuna kadar görüntü kaydı alınan 22.03.2017 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısında; Sayın Nursaçan tarafından hükümetimiz ve siyasilerimize ilişkin hiçbir kötü söylem ve ithamda bulunulmamış olup tam aksine;
2023 Hedeflerini yakalamak, kalkınma ve gelişmemizi bundan daha yüksek seviyelere taşımak, yeni, büyük ve güçlü Türkiye’de yaşanmakta olan bu değişim ve gelişim hamlesinden hep birlikte güçlenerek çıkacağımıza olan inanç OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan tarafından ifade edilmiştir.
Basın toplantısının rutin akışı sırasında gelen bir soru üzerine;
Bir Kore firmasının Karaman’a yapmış olduğu GES Yatırımı ile ilgili Kayseri OSB’ninde girişimlerinin olduğunu, fakat somut olayda Karaman’ın daha fazla destek görmesi, Kayseri’nin ise bu olaya ilişkin siyasi desteğinin o süreçte yetersiz kalması nedeniyle yatırım fırsatının kaçırıldığı ifade edilmiştir.
Bu bağlamda;
Basın toplantısının hiçbir bölümünde; Değerli Bakanımız Mehmet Özhaseki, AK Partili Milletvekillerimiz ve Ak Parti İl Başkanı başta olmak üzere hiçbir siyasi ve devlet büyüklerimiz aleyhine bir ifade ve bir yakınma uzaktan ve yakından yer almamıştır.
Yönetim Kurulu Başkanımız Tahir Nursaçan; Yüzyıllardır sanayi ve ticaretin merkezi olan ilimizdeki, Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye’nin lider OSB’si olabilmesi için önceki dönemlerde oluşan açığın kapatılması adına yatırım fırsatlarının daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini ve bu yolda her türlü çaba ve gayretin gösterilmesinin elzem olduğunu ifade etmiştir.
Gereği kamuoyuna duyurulur.” -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla