‘O benim de eşim, çocuklar benden olabilir’ deyince öldürdüm diyen sanığa 13 yıl 9 ay hapis

Kıymalı pide yaptırmak için gelen bir kişiyi eşini rahatsız ettiği gerekçesiyle öldüren ve ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklu yargılanan sanık 13 yıl 9 ay hapse mahkum oldu. Sanık, önceki celse savunmasında, “Fırında karşılaştık, bana sırıttı. Ben de ‘Ne cüretle, ne hakla eşimi rahatsız ediyorsun’ diye tepki gösterdim. O da bana ‘O benim de eşim. Çocuklar da benden olabilir’ deyince kan beynime sıçradı. Ben de öldürdüm” demişti.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık T.Ç. (40), hayatını kaybeden Ş.S.(36)’nin eşi S.S., oğlu B.S. ve babası K.S. ile avukatlar hazır bulundu.
25 Temmuz’da Esentepe Mahallesi Girne Şehitleri Caddesi üzerinde bulunan bir ekmek fırınında Ş.S.’yi başından vurarak öldüren 40 yaşındaki tutuklu sanık T.Ç., karar verileceği uyarısı ile son sözünün sorulmasının ardından “Pişmanım, takdir sizin” dedi.
Olay yerinde bulunan bir fırının sahibi olduğu öğrenilen ve tanık olarak dinlenen K.T. “Cinayetten bir gün önce fırın etrafında dolaşan ve beni rahatsız eden birisini görmüştüm. Akşam televizyonda cinayeti görünce onun olduğu kanaatine vardım. Huzurda gördüğüm sanık, görüntüdeki şahıstır” diye konuştu.
Şikayetçi yakınları da sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ettiler.
CİNAYETİ SOĞUKKANLILIKLA ANLATMIŞTI
Olay gününü soğukkanlılıkla anlatan T.Ç., önceki celse şöyle savunma yapmıştı: “Olay günü iş ararken tesadüfen fırında karşılaştık. Fırında dışarıda karşıma geçip, sırıttı. Daha önce kendisini telefonla da uyarmıştım. Ben de ‘Ne cüretle, ne hakla eşimi rahatsız ediyorsun’ diye tepki gösterdim. O da bana ‘O benim de eşim. Çocuklar da benden olabilir’ deyince kan beynime sıçradı. Fırının dışında yanımdaki tabancamı çıkarıp bir el ateş ettim. Daha sonra fırının içerisine kaçtı. Koşarak peşinden girdim. Fırının içindekilere müdahale etmeyin, bu namus meselesi dedim. İçeride bir yere dayandığını gördüm, ayağına sıkıp bırakacaktım ama üzerime doğru gelmeye kalkışırken ayağı kaydı, kurşun başına isabet etti. Silahı 2 yıl önce başka husumetlerim olduğu için Kırıkkale’den ruhsatsız satın almıştım. Sürekli silahımı yanımda taşırdım.”
MÜEBBETTEN 13 YILA DÜŞTÜ
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık T.Ç.’ye ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi. Ölen Ş.S.’nin sanığın eşi ile görüşmesi ve olay öncesi söylediği sözleri tahrik sebebi sayan mahkeme müebbet hapis cezasını 12 yıl 6 aya kadar düşürdü. ‘Ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 1 yıl 3 ay ve bin TL adli para cezası alan sanığa toplam 13 yıl 9 ay hapis cezası verilmiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.