“Ödediğimiz Vergilerle Ülkemizin Kalkınmasına Katkı Sağlaya Devam Edeceğiz”

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı ile grup ve şube müdürleri Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi makamında ziyaret etti.
Vergi haftasının önemine dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, “Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kazandırılması bakamından Vergi Haftası kutlamalarını önemli buluyoruz. Vergi Haftası etkinliklerinin memleketimize ve şehrimize faydalar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Bir ülkenin gelişip kalkınması ve huzur içinde yaşaması açısından vergi bilincinin önemli olduğunu ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Her birey ve her kuruluş, vatandaşlık bilinci içinde vergisini eksiksiz olarak ödemeye özen göstermelidir. Vergiler düzenli ödendikçe ülkemiz daha da güçlenir ve dışa bağımlığı daha da azalır. Kayserimiz vergi ödeme konusunda iyi bir yerde. Bizde sanayiciler olarak daha çok çalışıp, daha çok vergi ödeyerek, ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı ise, vergi bilincini tüm vatandaşlara aşılamayı hedeflediklerini belirterek, hafta kapsamında verginin tabana yayılması ve vergi bilincinin arttırılması amacıyla birçok okulda seminerler düzenleyeceklerini söyledi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.