Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında birçok semtte öğrencilerin katılımı ile ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini, son olarak Yeşilyurt Mahallesi’nde 500 adet çam fidanını toprakla buluşturduklarını söyledi.

Daha Yeşil Bir Melikgazi” sloganı ile her yıl olduğu vatandaşlara dağıtılan ücretsiz fidanların dikimi ile Melikgazi ilçesinin daha yeşile büründüğünü belirten Başkan Memduh Büyükkılıç  “Dikilen fidanlarla ile yeşile bürünen Melikgazi ilçemizin Tınaztepe Mahallemizde bu sefer Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımı ile 500 adet çam fidanını toprakla buluşturduk. Diktikleri bu ağaçları sahiplenmeleri, gençliğimizin doğaya sahip çıkma konusunda- duyarlı ve bilinçli olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir” dedi

Ağaç dikim törenine katılan Öğrenciler de “Doğamızı seviyoruz ve korumak için gençler olarak üzerimize düşen vazifeler olduğunu biliyoruz. Melikgazi Belediyesi, bu konuda bizlerin de dikili bir ağacı olması için teşvik etti ve arkadaşlarımız ile birlikte şenlik havasında fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Çok mutluyuz. Bu ağaçları zaman zaman gelerek sulayacağız ve bakımını yapacağız” dediler.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla