Kayseri’de polis ekiplerinin yaptığı operasyonda araç içerisinde bir miktar uyuşturucu ve hassas terazi ile yakalanan ve bu suçtan tutuklu yargılanan 3 sanıktan 2’sine ayrı ayrı 8 yıl hapis cezası verildi. Karar sonrası ceza alan sanıkların yakınları sinir krizi geçirdi.
26 Mayıs’ta İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Çalışmalar kapsamında takip edilen bir otomobili durduran polis, uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen şüpheliler E.Ö. (34), M.Ş. (25) ve U.G.’yi (22) yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerlerinde ve araçta yapılan aramada bir miktar metamfetamin ve hassas terazi ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli “Uyuşturucu madde ticareti yapma” suçundan tutuklandı.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar E.Ö.(34), U.G.(22) ve M.Ş.(25) le avukatları hazır bulundu.
Tutuklu sanıklarda M.Ş., mahkemede savunmasında “Suçumu kabul etmiyorum. Üzerimde çıkan uyuşturucu madde bana ait, kullanıcıyım. Araçta bulunan çanta benim değil” derken, sanık U.G. ise “O araçtaki çanta M.Ş.’ye aittir. Benim hiçbir alakam yoktur. Çantadaki uyuşturucular M.Ş. isimli sanığındır. Burada olan bana oldu” diye konuştu. Tutuklu sanık E.Ö. de “M.Ş. isimli sanık yalan söylüyor, uyuşturucular ona aittir. Suçlamaları kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklardan M.Ş. ve E.Ö.’ye ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan ayrı ayrı 8 yıl hapis cezası verilirken, tutuklu sanık U.G.’nin ise delil yetersizliğinden beraatına ve tahliyesine karar verdi. Karar sonrası ceza verilen sanıkların yakınları adliye koridorlarında sinir krizi geçirdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla