ÖZEL SEKTÖR GÜÇLENDİRİLMELİDİR

Ticaret Odası ve İŞKUR tarafından düzenlenen ‘Çalışma hayatında milli seferberlik’ konulu toplantıda konuşan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşması için özel sektöre ağırlık verilerek güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ticaret Odası ve İŞKUR tarafından düzenlenen ‘Çalışma hayatında milli seferberlik’ konulu konferans düzenlendi. KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel ve davetliler katıldı. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Ülkemizin içinden geçmekte olduğu zor süreç, hepimizin malumudur. Özellikle 2016 yılını, Allah bu ülkeye bir sefer daha yaşatmasın diye dua ediyorum. Çünkü, 2016 yılı gerçekten ülkemiz için kara bir yıl olarak tarihe geçti. En önemlisi de, ülkemizin yönetimine göz diken hainlerin 15 Temmuz’da yapmış oldukları o girişim 2016 yılına gelen dünyada yerini almış olan Türkiye’nin kesinlikle karşılaşmaması gereken çok önemli bir hadiseydi. Türk milleti ne kadar aziz bir millet olduğunu gösterdi ve ülkemizi parçalanmaktan kurtardı. Nasıl ki, 15 Temmuz’da biz ülkemizi o hainlerden kurtarmışsak, kendimizi tankın, topun ve tüfeğin önüne siper etmişsek ve tüm dünyaya nasıl bir millet olduğumuzu göstermişsek, 15 Temmuz’da elde edemedikleri şeyi ekonomik manada elde etmek isteyen yine bu hainlerin ülkemiz ekonomisi üzerinde yaratmaya çalıştıkları girişimleri de aynı düşünceyle püskürtmek ve ekonomik manada zirveye çıkarmak adına da hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. 15 Temmuz’da ne yapmışsak onun aynısını ekonomik anlamda da yapmamız gerektiğini düşünüyoruzdiye konuştu.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM

İş dünyasının da bu taşın altına ellerini koyması gerektiğini belirten Başkan Hiçyılmaz, “Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımızı başlatmış olduğu milli istihdam seferberliği gerçekten çok önem arz ediyor. Bizim İş dünyası olarak elimizi taşın altına koymalıyız. Hem üretmek bakımından hem istihdam bakımından hem de bunun ihracatı bakımından. Türkiye’yi 2023 hedeflerine götürecek yegane güç özel sektördür. Ülkemizi belirli noktalara getirebilmemiz özel sektör mahiyeti ile olacaktır. Devletimizin özel sektörü özendirmek, teşvik etmek ve desteklemek bakımından da belki de Cumhuriyet tarihinin en fazla teşvik ettiği dönemden geçiyoruz” diye konuştu.
AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ise, “İstihdam konusu çok önemli bir konudur. Türkiye’nin yaşadığı en temel sorunlardan bir tanesi istihdam ve işsizlik meselesidir. Bu tür organizasyonlar çok önemlidir. Türkiye’nin bu tür sorunlar ile uğraşabilmesi için ortak akıl toplantılarına ve ortak atölye çalışmalarına çok ihtiyacı var. Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimi ile başlayan milli istihdam seferberliğine hepimizin katkı sunması lazım. Yalnızca iş ve sanayi dünyasının değil, toplumun diğer katmanlarının da katkı sunmaları gerekiyor” şeklinde konuştu.
GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.