Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ilçelilerin yoğun yaşadığı Kayseri il merkezinde vatandaşlarla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

İlçe merkezinde mahallelerde yapılan istişare toplantılarının ardından Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir Kayseri merkezde bulunan Özvatanlılarla bir araya geldi.Mimarsinan Mahallesi Semt konağında istişare toplantısına ilçeliler yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda konuşma yapan Başkan Halit Demir, “İlçemizin gelişmesi ve sorunların belirlenmesi için yapmaya başladığımız istişare toplantısının sonuncusunu siz değerli hemşerilerimizle yapmak istedik. Geçimlerini sağlamak için Kayseri’ merkeze gelen siz hemşehrilerimiz ile bir araya gelmek hasbihal etmek ve sizi dinlemek için geldik.  İlçemizde her mahallede yaptığımız istişare toplantılarında bir birimizi dinleme fırsatı bulduk. Sizinle de bu amaçlı buluştuk” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN BİRLİK BERABERLİK”

18 Mart yıldönümüne denk gelen toplantı İstiklal marşı ile başlarken daha sonra söz alan Demir önemli olanın birlik ve beraberlik olduğunu kaydetti.

Demir konuşmasının devamında, “Özvatanlılar olarak hepimiz her partiye her ideolojiye sahip olabiliriz. Herkes doğruyu yanlışı görüyor. Onun için herkes hür iradesiyle sandığının başına geçecek.  Belediye başkanlığına gelince kendine yakın gelene oy verir. Her siyasetçiye oy verebilir istediğimiz kişiyi başkan yada muht

ar seçebiliriz. İlçemizde bu nedenlerden dolayı husumetler yaşanmaması tek amacımız. Bu geçmişte böyle oldu gelecekte de böyle olacaktır.  Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kendi gibi düşünmeyen insana saygımız olmalı. Huzurumuzu kimsenin bozmasına izin vermeyelim. Ben acizane diyorum ki siyasi partiler aramıza girmesin. Biz hep birlikte bir aileyiz. Kocaman bir Özvatan ailesiyiz.  Bizim siyasi partileri bir kenara bıraktık işimizin başındayız. Ben başkan olarak yada yardımcılarım hatta meclis üyelerimiz olarak hizmet etmek zorundayız. Ve hizmet ediyoruz.  Bugün burada muhtarlarımızdan, eski bürokratlardan arkadaşlarımız var.  Sizler burada bürokraside, ticarette ve iş dünyasında gururumuzsunuz. Bu toplantımızın gayesi ve benim amacım sizleri bir arada görmek. Bir aile olarak bir arada olmak için bu toplantıyı yapmak istedik.

Özvatan Belediyesi olarak elimizden gelen hizmeti yapmaya devam ediyoruz.  Bunun yanında sosyal faaliyetlerinde önemli olduğunu görüyoruz.  Bir çoğunuz takip ediyor yada görüyorsunuz gurur kaynağımız bir takımımız var.  Bundan iki ay önce kurulan Özvatan Gençliksporşuan ligde çok iyi gidiyor” dedi. Daha sonra vatandaşlarla istişareye devam eden Demir hemşehrileri ile yemek yiyerek toplantıyı sonlandırdı

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla