İlimizde yaşayan ve geçimini kağıt toplayarak sağlayan aileler pandemi süresinde evlerinin yanına yaptıkları voleybol sahasında turnuva yaparak zaman geçiriyor.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Osman Kavuncu Mahallesi’nde yaşayan Gökçe ailesi tarafından  2 kalası çimento ile sabitleyip arasına gölgelik denilen fileden geren aile kendi yaptıkları sahada imece olarak aldıkları topla voleybol turnuvası yapıyorlar. 10 ila 40 yaş arası voleybol severe hizmet veren sahayı tesadüfen gören Kayseri ulusal voleybol hakemi Alpaslan Gerçel, Voleybol İl Temsilcisi Halil Dicle ile amatör voleybolcuları ziyaret etti.  Dicle konuşmasında, ” Kağıt toplayarak geçimini sağlayan  4 amca çocuklarının aileleri saha yapmışlar. Sosyal medyada yayınlanan görseller bize kadar geldi. Arkadaşların bu çalışması Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a kadar gitmiş. Federasyondan gelen bilgi üzerine bizde buraya geldik.  Güzel bir etkinlik olmuş pandemi sürecinde. Babalarına çok teşekkür ediyorum. Burada file germiş direk olarak kullanılan kalasları çimento ve kum ile sabitlemiş meyve bahçelerinde ağaçların gerilen güneşlik denilen fileden almış. Federasyonumuz tarafından  malzeme desteğinde bulunulacak. İçlerinde voleybol oynamak isteyen olursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinden sonra açılacak olan kurslarda yer alabilecek” dedi.

EV HANIMI ÖNCÜLÜK YAPTI

Sahanın yapılması fikrini veren Kadriye Gökçe (40), “Çocukluğumdan beri bir ilgim vardı. Okuldayken de ilgileniyordum. Pandemi sürecinden de böyle bir şey yapalım dedik. Çimento kum ve kalas aldık. Topu da aldık. 4 amca çocukları bir araya geldi böyle oynuyoruz. Kendimizce dondurmasına falan turnuva yapıyoruz” dedi.   HABER: İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla