PARA KOPARMAYA ÇALIŞANLARDA VAR

Araç sigortalarının fiyatlarının artması ile birlikte otomobil sektöründe ki esnaflarında maddi kazançları da gün geçtikçe azalmaya başladı. Sigorta fiyatlarının son üç dört ayda böyle büyük bir artış göstermesinin sebebi ise, araç sahiplerinin hasarı yüksek gösterip sigortadan para almaya çalışmaları.

“Arabanın bedeline yakın sigorta masraflarının çıktığı oluyor”

On yıldır otomobil sektöründe bulunan Haluk Özçelik (35), konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada: “Otomobil sektörünün en büyük sıkıntısı sigortaların çok yüksek meblağda olması, öyle ki bazen arabanın bedeline yakın sigorta masraflarının çıktığı oluyor. Maalesef bu yüksekliğin sebebi de, KASKO’dan para alabilmek için, bilinçli bir şekilde araçlarına hasar veren kişiler. Yani aslına bakarsanız, bazı vatandaşlar uyanıklık yapmaya ve bu şekilde KASKO’dan para koparmaya çalışıyorlar ancak bu yapılanların karşılığında da yine en çok vatandaşlar bedel ödüyor” dedi.

“Kasko ve sigorta bizi çok zor durumda bırakıyor”

Şuan da araçlarını bilerek bir yerlere çarpan ve sigortadan para koparmaya çalışanlar şebekelerin bulunduğunu önemle aktaran Özçelik: “Bizimde işlerimiz çok durgun şuanda, bizde düşünüyoruz neler yapabileceğimizi. Artık otomobil sektöründe ki hiçbir arkadaşımızda eskisi gibi gelir elde edemiyor. Şuan da bu kasko ve sigorta bizi çok zor durumda bırakıyorlar. Sigorta şirketleri de bu şebekeleri çökertip, sigortalarını normal fiyatlara çekebilirler. Yani isterlerse önüne geçebilirler bu durumun ama onlarında işine gelmiyor ve bu durum bir çıkmazda sürüp gidiyor” ifadelerini kullandı.

HABER:GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.