Kayseri’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve Bylock kullandığı tespit edilen PKK sempatizanı Hüseyin Kaya’nın da aralarında olduğu 7 kişi adliyeye sevk edildi. Bylock kullanmadığını öne süren Kaya, sosyal medyada yaptığı paylaşımları başka birinin üzerine attı.

KAYSERİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBE EKİPLERİNİN YAPTIĞI OPERASYONDA GÖZALTINA ALINAN VE BYLOCK KULLANDIĞI TESPİT EDİLEN PKK SEMPATİZANI HÜSEYİN KAYA’NIN DA İÇİNDE BULUNDUĞU 7 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. BYLOCK KULLANMADIĞINI ÖNE SÜREN PKK SEMPATİZANI HÜSEYİN KAYA, SOSYAL MEDYADA YAPTIĞI PAYLAŞIMLARI BAŞKA BİRİNİN ÜZERİNE ATTI. 

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde FETÖ terör örgütünün gizli iletişim ağı olan Bylock programını kullananlara yönelik operasyon düzenlenmişti. Operasyonda gözaltı kararı bulunan 26 kişiden 14 kişi yakalanmış ve haklarında işlem başlatılmıştı.
Gözaltına alınanlardan Hüseyin Kaya isimli şahsın Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu, Uçak-Elektrik ve Elektronik Bölümü 4. sınıf öğrencisi olduğu, şahsın aynı zamanda PKK, PYD/YPG sempatizanı olduğu, bu örgütleri ve örgüt üyelerini beğenen fotoğraf ve yorumları sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı, ayrıca polislere karşı yaptığı hakaret ve küfürleri yine kendi sosyal paylaşım hesabından paylaştığı tespit edilmişti.
Gözaltında bulunan Hüseyin Kaya ile birlikte 7 kişi bugün Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan Adli Tabiplik’te geçirildiği sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Sağlık kontrolü sırasında gazetecilerin sorularına cevap veren Kaya, Bylock kullanmadığını ve sosyal medyada kendi hesabından yapılan paylaşımlarını da kendisinin yapmadığını söyleyerek, işlediği suçu başkasının üzerine atmaya çalıştı. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla