PROGRAMLARIMIZ TAKDİR EDİLİYOR

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Kocasinan Temsilciliği 17 Aralık’ta yapılan Siyer-i Nebi Yarışması sınavının ardından dereceye giren öğrencileri ve başarılı olan okulları ziyaret etti.

Sınava giren öğrencilerle tek tek ilgilenmeye gayret ettiklerini belirten AGD Kocasinan Liseler başkanı Muhammed Azak, “Sınavımız liseli kardeşlerimiz arasında olumlu bir atmosfer oluşturdu. Bizlerde okullarımızda müdürlerimiz ve liseli kardeşlerimizi ziyaret ederek kendilerini hem tebrik ediyor hem de kültürel ve sportif programlarımıza davet ediyoruz. Her yerde güzel bir teveccüh var. Programlarımız takdir ediliyor. Bizlerde kardeşlerimizin enerjileri ile çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Ziyaretlerin ardından konuşan Muhammed Azak, “Milli ve manevi değerlerine bağlı örnek bir nesil yetiştirmenin çabası içerisindeyiz. İnsanların en hayırlısı insanlığa faydası olandır inancıyla çalışmalarımıza gayretle devam ediyoruz. Hanım komisyonu olarak toplumun temel yapı taşı olan aile kurumu üzerine bilhassa da çocuklar ve gençler üzerine ciddi şekilde eğiliyor ve her türlü programı yapıyoruz. Her bireyin kıymetini biliyoruz. Ahlak ve maneviyatı ön planda tutuyoruz. Amacımız sadece bugün olan bitene göre şekil alan bir gençlik değil, Hz. Yusuf gibi iffetiyle anılacak, Sultan Fatih gibi çağlar açıp çağlar kapatacak, alnı secde iziyle nurlanacak, toplumun seçilen bireyleri olacak gençliği yetiştirmektir. Umuyorum ki okuyan, düşünen ve kendini bilen ideal bir gençlik oluşumu güçlenerek geleceğe yürür. Tek düşüncemiz bu şimdilik.” ifadelerini kullandı.

Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi ziyaretinde üstün gayretlerinden dolayı okul müdürü Yılmaz Kılınç’a plaket hediye edildi. Diğer yandan Nuh Mehmet Yamaner Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdür ve öğretmenlerine de özel olarak teşekkür edilirken  öğrenciler ile birebir olarak ilgilenildi. –CEMİL MACİT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.