S.S. Mermerciler Kooperatifi olağan genel kurulu üyelerin katılımı ile Kayseri Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşma yapan S.S. Mermerciler Kooperatifi Başkanı Halit suvar, “Genel kurulumuzda hayırlısıyla 2016 yılı ibrası ve 2017 yılı çalışmalarımız ve gündem maddelerimizi görüşmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu vesileyle bir araya gelmekten onur duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.
Suvar, “Arkadaşlar mesleğimizde değişen ekonomik koşullarda şartlar giderek ağırlaşmaktadır. Bizler de bu değişen şartlarda ne yapmamız gerektiği ile ilgili bilgi alışverişinde bulunalım diyoruz. Öncelikle Kooperatifimiz hakkında bilgi verelim. Kooperatifimizde süreç sağlıklı bir şekilde ilerliyor. İnşallah hazineden alınacak arsada sona yaklaştık. Ancak prosedürler uzun bir süreçten geçiyor. Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl Talas Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclislerinden Küçük Sanayi Sitesi olarak onaylandı. 1/5000 ve 1/1000 plan tadilatları geçti ve askı süreleri tamamlandı. Yani Büyükşehir Belediye Başkanımızın yardım ve destekleriyle süreç devam ediyor” diye konuştu.
“Bizim için şu an önemli olan uğraştığımız arazinin mera vasfından çıkarılarak sanayi sitesine çevrilmesidir” diyen Başkan Suvar, mera komisyonunun arazi üzerinde olumlu rapor verdiğini ve ilgili bakanlığa onay için gönderdiğini aktardı.
Suvar, “Bizlerde ilgili bakanlıktan hızla raporu onaylatarak başbakanlık onayına gitmesi için uğraşıyoruz. Bu konu ile ilgili olarak şehrimizin ileri gelenleriyle iletişim halindeyiz. Arsa konusu Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Ak Parti Grup başkanvekili Mustafa Elitaş, burada da Büyükşehir Belediye Başkanımızın takibindedir. Valimizin de olumlu görüşleriyle inşallah sonuca ulaşacağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Suvar’ın konuşmasının ardından genel kurul toplantısı üyelerin gündem maddeleri üzerinde görüşlerini açıklamasının ardından sona erdi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla