Türkiye’nin her yerinde gençlik iftarları düzenleyen Genç Ortam Derneği yüzlerce genç ile bu defa Kayseri’de bir araya geldi.
Genç Ortam Kayseri İl Teşkilatının düzenlediği iftar programına Genç Ortam Genel Başkanı Burak Saygılı, Verenel Derneği Kayseri Şube Başkanı Davut Dağ, Genç Ortam Nevşehir İl Başkanı Ömer Faruk Arslantürk’ün yanı sıra,Safa Vakfı, Yenidünya Dergisi, Ak Parti, Milli Türk Talebe Birliği, Türkiye Gençlik Vakfı, Erciyes Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İdarecileri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti. Programda konuşan Genç Ortam Derneği Genel Başkanı Burak Saygılı, “Hiç şüphesiz ki Ramazan-ı Şerif Rahmet Ayıdır. Birlik ve beraberlik ayıdır. Hak uğruna nefisle, şeytanla, küfürle ve zalimlerle mücadele etme ayıdır. Bizler milletimizin , devletimizin ve İslam Aleminin geleceği genç nesiller olarak, birlik ve beraberlik içerisinde Kuran-ı Kerimin Işığında Sünneti Seniyeyi hayatımıza tatbik ederek bilim ve teknoloji ile yarınları inşa edeceğiz inşallah” dedi.
Konuşmasında birlik beraberliği vurgulayan Saygılı, bu coşkulu ve anlamlı iftarı organize eden Genç Ortam Kayseri İl Başkanı Ramazan Yılmaz ve ekibine teşekkür etti. Yapılan İftar sonrasında ümmetin birlik ve beraberliği için edilen dualar ile program sona erdi. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla