Sağlık-Sen İl Divan Toplantısı’na katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye’de memur sendikacılığının nasıl yapılabileceğine örnek teşkil ettiklerini söyledi.

 
Sağlık-Sen İl Divan Toplantısı kentte bulunan bir otelde gerçekleştirildi. Programda Toplantıda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, tüm sendikalarda yetkili sendika olduklarını belirterek, Kayseri’de de birlik ve beraberlik içerisinde üyelerin özlük, özgürlük hakları mücadelesinde, sıkıntıların çözümünde gayret gösterdiklerini söyledi.
İl Divan Toplantısı’nda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, memur sendikacılığının nasıl yapılabileceğine örnek bir sendika olduklarını kaydederek, “Memur-Sen ailesi olarak Türkiye’de memur sendikacılığının nasıl yapılabileceğine örnek bir sendikayız. Bu bizim talebin ne zaman ne şekilde yapılacağını ve kimi ne zaman destekleyip kimin ne zaman karşısında durabileceğini de göstererek aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık anlayışıyla, çözüm odaklı sendikacılık anlayışıyla sorun üreten değil çözüm bulan sendikacılık anlayışına en büyük örneği Memur-Sen olmuştur. Memur-Sen’in kuruluşuna daha 21 sene olmasına rağmen Memur-Sen’in ortaya koyduğu bu anlayışla Türkiye’de sivil toplum hareketinin öncülüğünü yapma yetkisini kamu çalışanlarımız Memur-Sen’e vermiştir. Bizler masa başında ahkam keserek sendikacılık yapmıyoruz. Türkiye’nin en zor zamanlarında sağlık çalışanlarının birebir yanında olarak sendikacılığımızı gösterdik.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından İl Divan Toplantısı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

SAĞLIK SEN TOPLANTISI (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla