Hafta içi Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun gazete haberlerinde Talas’a yeni sağlık ocağı haberini okuyunca bu işlerin planlamasını ve takibini yapması gereken İl sağlık Müdürü Dr İsmail Kılıç’ı orada göremeyince Sağlık Müdürlüğünde bir arkadaşımı aradım Müdür Bey niye yok diye? bir sordum bin işittim.. Sağlık Müdürünün Özel Hastaneler, Eczacılık ve 112 haricinde en önemli işinin yatırımları takip etmesi gerektiğini ama sağlık müdürünün hiç ilgilenmediği bir konu olduğunu, örnek olarak da Yahyalı’daki yatırımları söyledi. Hayırseverler haricinde devlet tarafından Kayseri’ye neler yapıldı?

Sonra devam etti, şehir büyümesine rağmen 112 de istasyon sayısının artmadığını azaldığını,112’de tüm personelin huzursuz olduğunu,112 komuta merkezinde ‘nöbet tutmadığı halde nöbet parası alan var’ dedi. Bu iddia araştırılmalıdır. Mesainin saat 8.00 de başlamasına rağmen sağlık müdürünün 9.30’dan önce işe gelmediği için mesainin bu saatlerde başladığını da iddia etti. Bir de 112’lerin whatsap grubunda bir olaydan bahsettiler üzüldüm. Eğitim Araştırma Acilin bir gece travma bölümünün hasta kabul edememesi ile ilgili gerekçe yazılınca ilginç bir cevap vermiş. Sizin göreviniz koordinasyon değil mi? eksiklik varsa gidermesi gereken siz değil misiniz? PÖRTLEMİŞ göz ifadesi gerçekse çok hoş değil. 2018 başında açılacağı söylenen Şehir Hastanesi ile tüm personel gerilmiş durumda. Peki bu personel ne olacak.. Kim gidecek kim kalacak bunu herkes merak ediyor. Taşınmazlar göğüs hastanesi, doğumevi, Eski Devlet Hastanesinin yeri ne olacak. İldem tarafına bir hastane açılacak deniyor doğru mu?

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklamasına rağmen Eczanelerden reçetesiz antibiyotik satışı devam ediyor mu? Bunların kontrolü yapılıyor mu? Hiç eczaneye gidip reçetesiz antibiyotik alındı mı? Ya da eczacılık şubesi bunları kontrol ediyor mu?

Sonuç olarak bu sorunların başta Valilik makamı olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü bu iddiaları kamuoyu nezdinde biran önce açıklamalıdır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla