Tutkunu olduğunuz renkleri bir kenara bırakın. Aklınıza kazınan takımları unutun. Dünya derbisi diye adlandırılan müsabakayı izlemişinizdir. Karşılaşmanın sonlarına doğru çıkan kavga ve sonrasında yaşanan vahşet için söylenecek o kadar söz var ki. Hem söylenecek çok şey var hem de ne desek faydasız. Kavgayı gerçekten ayırmak isteyenler hariç diğer herkesin vatandaşı kin ve nefrete teşvik ettiği için cezalandırılması gerekiyor. Öyle para cezası falan değil. Bildiğin terörist muamelesi görmesi gerekiyor. Zira yapıkları şey vatana ihanetten başka bir şey değildi. Bırakın “benim takımım” demeyi bırakın başkasını suçlamayı bu günah o sahada olan birbirine vuran herkesin. Çanakkale’de düşman askerinin cenazesine saygı duyan ecdadın torunlarına bakar mısınız?

Gencecik bir can ölmüş sevinenler bile var. Birkaç sene önce tribünden düşerek ölen Galatasaray taraftarı için “Uçmayı bilmiyorsan tribüne gelmeyeceksin” diyen sözüm ona Fenerbahçe taraftarlarının vahşiliğinin aynısını bu sefer sözüm ona Galatasaraylı olanlar yaptı. Gencecik bir can yitip gitmiş Allah belasını versin aldığınız puanların. Maç sonu saygı ile o çocuk için birlikte mesaj vermesi gereken sahadakiler birbirlerini gırtlaklıyor. Eğer bu ülkede adalet varsa buna kayıtsız kalınmamalı.

Uzvu eksik olup karakteri tam olan güzel insanların sabaha karşı maçını izlemediyseniz çok şey kaçırdınız. Öyle bir mücadele oldu anlatılamaz. Oradaki koca yürekli Osman kaptan penaltıyı kaçırdı, o kadar üzüldü ki. Üzülme koca yürekli güzel insan, senin bacağını kaybettiğin 5 Kasım’ın yıl dönümünde sadece şampiyonluk kaçırdık. Bizim baştan sona senden özür dilememiz gerekirken sen özür diliyorsun.  O kupa, aldığın madalyalar annenin ak sütü gibi helal sana.

Büyük kaptan Osman Çakmak gibi sakatlanan rakibini kucaklayıp götüren Muhammed gibi, bir an düşünmeden dili boğazına kaçan futbolcuya müdahale eden Osman Aslan gibi insan evlatları da ağızlarının salyaları akarak hırsla birbirinin boğazına saldıran müsveddeler de aynı yeşil sahadalar.

Ayrıca her başkent deplasmanında Anıtkabir’e koşan büyük Kayserispor taraftarı, yine harikaydınız, kendinizde ne kadar gurur duysanız az.

#ilyaskaplan

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla