MEHMET KARABACAK İKİNCİ AMATÖR KÜME A GRUBU EKİPLERİNDEN KIRANARDI BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUĞU GARANTİLEYEN ÖZVATAN GENÇLİKSPOR’U ALKIŞLARLA KARŞILAYARAK ÖRNEK BİR DAVRANIŞA İMZA ATTI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Mehmet Karabacak İkinci Amatör Küme A Grubu ekiplerinden Kıranardı Belediyespor, şampiyonluğu garantileyen Özvatan Gençlikspor’u alkışlarla karşılayarak örnek bir davranışa imza attı.
Sahalarda az ama öz yaşanan, görmek istediğimiz, arzuladığımız türden örnek olacak bir olay, hafta sonu Özvatan İlçe Stadı’nda yaşandı. İkinci Amatör Küme A Grubunda şampiyonluğunu geçtiğimiz haftalarda ilan eden Özvatan Gençlikspor ligin 16.haftasında sahasında ve taraftarı önünde Kıranardı Belediyespor’u konuk etti. Konuk ekip Kıranardı Belediyespor’lu oyuncular ve teknik ekip, şampiyonu ağırladıkları maçta Fair-Play adına örnek olacak bir davranışa imza attı. Kıranrdı Belediyespor’lu oyuncular, maç öncesi sahaya çıkan rakiplerini yaptıkları çift taraflı koridor ile alkışlarla karşıladı. Fair-Play adına güzel bir örneğin yaşandığı maçta konuk ekibinin bu davranışı, ‘futbol, dostluk, barış, kardeşliktir’ gerçeğini hatırlattı. Yapılan bu Fair-Play çerçevesi sonrası Özvatan Gençlikspor taraftarları konuk Kıranardı Belediyespor takımını ayakta alkışladı. Futbol sahalarında görmeyi arzuladığımız türden görüntüler ile başlayan karşılaşmayı dostluk şeklinde tamamlandı. Puanlar tek tarafa gitti ancak günün sonunda kazanan bu güzel anlara şahit olan sporseverler ve bu güzel anları yaşatan futbolcular oldu.
Son zamanlarda kentteki müsabakalarda bu tür olayları görmek artık alışkanlık haline geldi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla