SANDIĞA VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKALIM

CHP Kayseri İl Eğitim sorumlusu Sabri Nasuhoğlu Anayasa Değişikliği referandumu çalışmaları kapsamında yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak bilgi verdi.
Nasuhoğlu ;  ” Her seçim çalışmalarında olduğu gibi yaklaşan Anayasa değişikliği referandumu için CHP İl ve İlçe örgütleri olarak eğitim çalışmalarına artan hızla devam edilmektedir.
İlçelerimiz bu konuda gerekli duyarlılık içerisinde. Sandık görevlilerinin seçimini büyük bir titizlikle sürdürmekte olup, ön hazırlıklar tamamlanmıştır.
Genel merkez çalışmalarına paralel olarak iller de oluşturulması istenen (SÖRE) sandık çevresi sorumlularının eğitimi için, sandık bazında her ilçe kendi içerisinde ki mahallelerinde ki sandıklarla ilgili sandık çevresi sorumlularını belirleme çalışmalarına devam etmektedir. CHP üyelerinin daha bilinçli, dikkatli, sorgulayıcı ve düşündürücü bir yurttaş anlayışı içerisinde demokrasiye sahip çıkma duygusu ile hareket ettiği bilinmelidir. Bu nedenle hem partililerimizi hem de yurttaşlarımızı sandığa sahip çıkmaya ve demokrasimize katkı sunmaya davet ediyoruz. Eğitim bir ülkenin geleceğini belirlemede, mutlu ve kalkınmaya ışık tutan uzun vadeli önemli yatırımlardır. Daha aydınlık daha bilinçli, düşünen ve sorgulayan birer yurttaş olmanın yolu özgür düşünceli, insan haklarına saygılı, kendine güvenen
nesiller yetiştirmek, eğitimin temel anlayışı olmalıdır. Eğitim bir ülkenin ürettiği ürünler içerisinde en yüksek katma değer üretecek beyinleri yetiştirmektir. Düşünce geliştirmektir, bilgi üretmektir. Bilgi üreten, teknoloji geliştiren ülkeler her zaman bu anlamda geri kalan ülkeleri sömürür ve yönetir. Eğitimin uygulanacağı alanlar çok geniş ve yaygındır.” Dedi.
İl Eğitim Sorumlusu Nasuhoğlu açıklamasının devamında, “Partimizin pozitif eğitim anlayışı ile duyarlı üyeler yetiştirme çalışmalarından birisi de üyelerin eğitimi yanında sandık görevlileri ile ilgili eğitim çalışmalarıdır. Sandık görevlilerimizin ve üyelerimizin sandık güvenliği konusunda ki eğitimlerimiz devam etmektedir. Ola ki trafoya yeniden bir kedi girmesin diye…
Bu bağlamda parti eğitim çalışmalarının partimizce sürdürüldüğünü değerli Kayserili hemşerilerimize bildirir. ‘Hayır’lı çalışmalar ve günler dilerim.” İfadelerini kullandı. –CEMİL MACİT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.