SARIZ’DA havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları bütün hızıyla devam ederken, Sarız Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü destekli TEİAŞ bu çalışmasını sürdürüyor.

Sarız İlçe Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu’nun girişimiyle başlatılan havai hatların yer altına alma çalışmaları hızla devam ediyor. TEİAŞ ile Sarız belediyesi işbirliğiyle çalışmalar devem ediyor.

Ekipler, Bahçeli Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerinde kazı ve kablo çekme işlemleri tamamlanmak üzere.  Ekipler önce kazı yaparak kabloların çekileceği alanı açıyorlar. Sonrada ise kablolar çekiliyor, kum dolgu yapılıyor ve üzerine kaliteli malzeme döşeniyor. Çalışmalar kısa sürede tamamlanarak vatandaşlar uzun süre mağdur edilmemiş olacak.

Tüm bu işlemler sırasında orta gerilim havai hatlar iptal edilerek yer altına alınıyor. Çalışmalar sonucunda hatlar modernize edilerek bir yandan görüntü kirliliği ortadan kaldırılmış oluyor diğer yandan da kötü hava koşullarından dolayı meydana gelen arızalar minimum seviyeye indirilmiş oluyor.

Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu havai hatların yer altına alınmasıyla ilgili çalışmaları yakından takip ediyor. Öte yandan ilçede havai hatların yer altına alınmasının haricinde aydınlatma sorununun çözülmesi, elektrik hatlarıyla ilgili tamir, bakım ve onarımların yapılması noktasında da hızla çözümler üretiliyor.

Hizmetler aralıksız sürüyor, Sarız İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler ilçe genelinde bulunan özellikle bakımsız kalan yeşil alanlarda çalışmalar yapıyor. Tüm yeşil alanlar elden geçirilerek temizleniyor, düzenleniyor sonrasında ise çim ve mevsimine göre değişik türde çiçekler dikilerek yeşillendiriliyor.

KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla