Tendürek Dağı Gülüzar Adası mevkinde arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütünce açılan ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Abuzer Doğan memleketi Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenaze töreninde ağabey Berkan Doğan kardeşinin fotoğrafını alarak Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri’ne şiirini okudu.

ŞEHİDİN CENAZE TÖRENİNDE AĞABEY BERKAN DOĞAN KARDEŞİNİN FOTOĞRAFINI ALARAK MEHMET AKİF ERSOY’UN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ’NE ŞİİRİNİ OKUDU. 

ŞEHİDİN AİLESİ AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ. 

Şehit Abuzer Doğan’ın cenazesi helallik alınmak üzere baba evine getirildi. Burada Kuranı Kerim okunmasının ardından okunan dualarla şehit için helallik istendi. Daha sonra şehit Doğan’ın cenazesi namazın kılınacağı Kalemkırdı Cami’ne getirildi. Burada kardeşinin fotoğrafını öperek gözyaşı döken ağabey Berkan Doğan, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri’ne şiirini okudu.

TENDÜREK DAĞI GÜLÜZAR ADASI MEVKİNDE ARAMA TARAMA FAALİYETİ SIRASINDA BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNCE AÇILAN ATEŞ SONUCU ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN UZMAN ÇAVUŞ ABUZER DOĞAN MEMLEKETİ KAYSERİ’DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. 

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve protokol üyeleri, şehit ailesine taziyelerini iletti. Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi top arabası ile Kartal Şehitliği’ne götürüldü. Namazın kılınmasından önce ağabey Doğan bir kez daha ağabeyine hitaben Çanakkale Şehitleri’ne şiirini okudu.
Namaza; Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ile İsmail Tamer, askeri yetkililer, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile ilçe belediye başkanları, kurum kuruluş müdürleri, askeri erkan, emniyet personeli, şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla