Şehit Jandarma Komando Er Hacı Aydıncı İlkokulu, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Berrin Koç’un koordinatörlüğünde ‘On Ressam On Resim’ ve ‘Etkinlik Anahtarı’ adlı ulusal projelerde yer aldı.
Türkiye’nin çeşitli illerinde çok sayıda okulla yürütülen projelerde, öğrencilerin bilişim teknolojileri, Türkçe’yi doğru kullanma güzel konuşup yazma becerilerinin artırılması hedeflendi. Öğrencilerin kendilerini çeşitli alanlarda ifade etmelerini sağlanarak, yerli ve yabancı ressamları tanıyıp genel kültürlerinin geliştirilmesi amaçlandı. İşbirliği ve takım çalışması yaparak gerçekleştirilen etkinlikler EBA-Fatih Projesinin işlevsel olmasını sağladı. eTwinning projeleri bu kapsamda öğrenciler için dünyaya açılan bir pencere oldu.
eTwinning nedir?
eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir. Türkiye eTwinning’e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Erasmus + sürecinde de Avrupa Komisyonu’nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla