ŞIRNAK’IN ULUDERE İLÇESİ ŞENOBA BELDESİNDE DÜŞEN HELİKOPTERDE ŞEHİT OLAN TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN’IN, BİR YIL ÖNCE 23. JANDARMA SINIR TÜMEN KOMUTANLIĞINA ATANDIĞINDA YAVERİ BAŞÇAVUŞ MEHMET ERDOĞAN’I DA BERABERİNDE GÖTÜRDÜĞÜ ÖĞRENİLDİ.

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde düşen helikopterde şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın, bir yıl önce 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına atandığında yaveri Başçavuş Mehmet Erdoğan’ı da beraberinde götürdüğü öğrenildi.
20 yıllık asker olan Başçavuş Mehmet Erdoğan’ın Rüya Erdoğan ile evli olduğu, Burak (21) ve Emre (15) isminde iki oğlu olduğu öğrenildi. Kayseri 1. Komando Tugayı’nda 4 yıl görev yapan ve Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın yaveri olduğu bildirildi. Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın 23. Jandarma Tümen Komutanlığı’na atanmasının ardından yaveri Başçavuş Mehmet Erdoğan’ı da beraberinde götürdüğü belirtildi.
Başçavuş Mehmet Erdoğan, dün akşam Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde düşen helikopterde Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte şehit düştü. Başçavuş Mehmet Erdoğan’ın naaşı, ikindi namazına müteakip Kalemkırdı Camii’nde kılınacak olan cenaze namazından sonra Kartal Şehitliği’nde toprağa verilmesi bekleniyor. -iha

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla