ŞEKER GÖLÜNDE KURULAN ŞEKER SOFRASINA KAYSERİ MERKEZ ÇİFTÇİSİ, İKİ BİN KİŞİ İLE İŞTİRAK ETTİ. KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI TARAFINDAN GELENEKSEL HALE GETİRİLEN VE BÖLGE ÇİFTÇİLERİ İLE YÖNETİCİLERİN BİR ARAYA GELEREK BİRLİKTE OLUŞTURDUKLARI ŞEKER SOFRASINDA BÖYLECE BİR REKORA DAHA İMZA ATILDI.

Şeker Gölünde kurulan Şeker Sofrasına Kayseri merkez çiftçisi, iki bin kişi ile iştirak etti. Kayseri Şeker Fabrikası tarafından geleneksel hale getirilen ve bölge çiftçileri ile yöneticilerin bir araya gelerek birlikte oluşturdukları Şeker Sofrasında böylece bir rekora daha imza atıldı.
Şeker Gölünde kurulan Şeker sofrasına, Merkez Çiftçileri aileleri ile birlikte yaklaşık İki bin kişi ile iştirak ederek Şeker Fabrikasına, ekmeğine ve Şeker Pancarı tarımına artan ilgiyi bir kez daha ortaya koydu.
Kayseri Merkez’e bağlı 34 köyde 32 Bin dekar arazide fiili olarak pancar ekimi yapılmakta olup, özellikle genç çiftçilerin şehirden köylerine dönerek pancar ekme taleplerinin artışı sonrasında 47 Bin dekar araziye pancar ekimi yapıldığı ve çiftçiye kazandıran ürünlerin başında gelen Şeker Pancarı tarımına bu vesile ile ilginin Kayseri Merkezde de her geçen gün arttığı belirtildi.
Kayseri Merkez Bölge çiftçileri Şeker Sofrasında; Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu,Yönetim Kurulu üyelerinden, Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Av.Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Abdulkadir Güneş, Mustafa Demir,Nizamettin Çatak,Abdullah Borazan,Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü,Genel Müdür yardımcıları,Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü ve diğer yetkililer de hazır bulundular.
Şeker Gölüne kurulan Şeker sofrasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Merkez çiftçilerinin Şeker sofrasına gösterdikleri ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu iştirak, bu sevgi seli Büyük Kayseri Şeker Ailesinin gerçek bir görüntüsünün tezahürüdür.Kayseri Merkez Çiftçilerinin Şeker sofrasına gösterdiği ilgi sayesinde Büyük Kayseri Şeker Ailesi, kendisini burada net bir şekilde görme imkanını bulmuştur” dedi.
Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;
“Bütün aile efradı, çocuklar, gençler, yaşlılar hep birlikte Kayseri Merkez çiftçileri olarak Şeker Soframıza kadar teşrif ettiniz.Buraya göstermiş olduğunuz,yakınlık,ilgi sayesinde Büyük Kayseri Şeker Ailesini burada net bir şekilde görme imkanını bulmuş olduk.
Bu güzellik hepimiz için takdire şayandır. Allah inşallah bu birliği, bütünlüğü, ağız tadımızı bozdurmasın. Kayseri Şekere zeval vermesin. Kayseri Şeker bütün tesislerini, bağrını bütün çiftçilerine açmış durumda. Biz yıllardır bu iftar programlarını gerçekleştiriyoruz. Yaz ayları olması nedeniyle Şeker Gölünde birlikte iftar yapma imkanına kavuşmuş olduk.Onun için de Cenab-ı Allaha şükrediyoruz. Bu iftar programlarımızdan Develi ve Bünyan’dan sonra 3. oldu. İnşallah diğer bölgelerimizde de iftar programlarımızı gerçekleştireceğiz. Böylece birbirimizi daha yakından tanıma, Büyük Kayseri Şeker Ailesi birbiriyle kaynaşma imkanı buluyor.
Bizler zaten sizlerin evinize sofranıza tarlanıza gelip bir arada bulunuyoruz.Şimdi de biz davet ettik,siz teşrif ettiniz.Bundan 10-12 gün önce de Genel kurula yine davet ettik ve hep birlikte Genel Kurulumuzu coşkuyla icra etmiştik. Kayseri Şeker Fabrikasına en yakın konumda olan ve fabrikanın kuruluşundan beri emeği geçen, katkı sağlayan Kayseri Merkez çiftçileri olarak en fazla hakka sahip olan insanlarsınız. Sizlerin bizim yanınızda ayrı bir yeriniz var. Bunu görüyoruz,duyuyoruz.İnşallah bu çerçevede de elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz.
Siz genel kurulda kadını erkeği büyük bir coşkuyla geldiniz. Bir takım olay çıkarma girişimlerine rağmen buna fırsat verilmedi.Türkiye ye örnek teşkil edecek bir Genel Kurul yapma imkanı bulduk. Allaha şükürler olsun.Siz orada tercihinizi yaptınız,oyunuzu kullandınız.Görevinizi hakkınızla,layıkıyla yaptınız. Şimdi yükü bizim omuzlarımıza yüklediniz.
Allah bize güç, kuvvet versin.Sadece oylarınız değil, aynı zamanda dualarınıza da talibiz.Dualarınızı da istiyoruz. Çünkü bu işi yürütmek,bu yükü taşımak kolay değil o nedenle dualarınıza da ihtiyaç var.Şirketin geçmişinden gelen bir takım sıkıntılar, sorunlar Allaha şükür halloldu. Bundan sonra bizim dışımızdaki sorunlarla mücadele etmemiz lazım. Bunun içinde güçlü bir destek olması gerekir diyorduk.Siz de birlik, bütünlük içerisinde coşkulu ve güçlü bir şekilde bu desteği verdiniz. Biz bundan sonrasında sizlerin destekleri sayesinde sorunların çözümü konusunda kendimizi daha güçlü hissederek,inşallah bu görüşmeleri,müzakereleri yürüteceğiz. Pancar çiftçisinin, Kayseri şekerin menfaatlerini her platformda koruyacağız.
Değerli kardeşlerim bizim işimiz sadece pancarla uğraşmak değil. Bundan sonra olayı daha da çeşitlendirmek niyetindeyiz.Geçmişte pancar ekip de bunu bırakan çiftçilerimiz var.Onların sorunlarıyla da ilgileneceğiz. Kooperatifin ortağı pancar eksin ya da ekmesin bizim çiftçimiz ortağımız, başımızın tacı onların da ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak durumundayız.
Bunun için çeşitli programlar,projeler ortaya koyuyoruz.Özellikle sözleşmeli üretim konusunda bu sene bakliyatta, fasulye ve nohutta bunu başlattık. Bazı bölgelerimizde Danelik mısır,kabak çekirdeği,silajlık mısır gibi sözleşmeli üretimler gerçekleştiriyoruz.Bunlar konusunda da çiftçilerimize destekler vereceğiz.” -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla