Semih Yalman öğrencilere “Hayal Kurma” dersi verdi

Gençleri hayal kurmaya teşvik etmek amacıyla kurulan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu olan DreamsTalk’un kurucusu Semih Yalman, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) üniversiteye bu yıl yerleşen öğrencilere ‘Kimsin hikayen ne anlat’ konulu konferans verdi.

Aynı zamanda AGÜ Öğretim Üyesi olan Semih Yalman, Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen konferansta, AGÜ’nün yeni öğrencilerine hayal kurmayı, hayal kurmanın önemini anlattı.

Öğrencilere ‘Siz fikirleri tartışan olun’ diyen Yalman, herkesin bir hikayesi olması gerektiğini söyledi.

Öğrencilere kendi hikayelerini oluşturmayı öneren Yalman, ilk önce kendilerini iyi tanımaları, neyi yapıp neyi yapamayacaklarını bilmeleri gerektiğini söyledi.
Yalman, “Tasarım yapmanız yetmiyor bir de hikayeniz olması lazım. Hikayenizi yazmanız gerek. Öyle bir hikaye yazacaksınız ki karşınızdaki sizi dinleyecek. Soru sormanız lazım. Nelerden oluşuyorsun? Et, kemik değil. Bunlardan bahsetmiyorum. Neyin var hayatında buna bak. nelerden oluşuyor hayatın. Hangi bileşenlerden oluşuyor. 20 sene sonra ben kendimi şu şekilde görüyorum diyebilmen için onun da bileşenlerini oluşturman gerekiyor. Bunları bugün tasarlaman düşünmem lazım” şeklinde konuştu.

Semih Yalman konferansın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.-iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.