Melikgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce ilçe sınırları içerisinde yer alan Semt Pazar yerleri her hafta kurulan semt pazarı sonrası mutlaka genel temizliğinin yapıldığını söyledi.
Halk ve çevre sağlına büyük önem veriyoruz
Kurulan semt pazarı sonrası artık malzeme ve çöplerin hemen o akşam temizlendiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle yiyecek atıkların kısa sürede koku oluşturduğunu ve mikrop yuvası haline geldiğini bundan dolayı aynı gün temizlendiğini kaydetti.
Temizlik araçları ve işçiler ile
Belediye olarak mahallelere yönelik temizlik ekiplerinin her gün çöplerin düzenli olarak topladığını, cadde ve sokakların temizliğinin yapıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç ”Melikgazililerin her sabah güne TEMİZ bir çevrede güne başlamaktadırlar. Çünkü Melikgazi belediyesinde gece ekipleri saat 22.00 ile sabah 07.00 arası genel temizlik yapmaktadır. Evsel atıklar gece toplanmaktadır. Pazar yerleri gece ekiplerince temizlenmektedir. Ana cadde, yolar ve Pazaryerleri gece temizlik ekipleri ile deterjanlı su ile yakınmaktadır. Bu 7s gün 365 gün gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile her sabah temiz bir çevre de yaşama imkanı bulmaktadır. Temizlik işleri bir gün çalışmasa Kayseri’nin yarısına hizmet veren Melikgazi çöplük haline gelir. Bu düzenli, koordineli ve planlı temizlik çalışması örnek ve referans olmaktadır. Çünkü Melikgazi ilçesi nüfusu 500 bini geçen 17 ilçeden biri olup 52 ilden daha büyük nüfusa sahiptir. Bizlere düşen görev ise kirletmemeliği alışkanlık haline getirmektedir” dedi.
24 semt Pazar yerinde
Semt pazaryeri temizlik çalışmasını gerçekleştiren işçileri ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, onlarla sohbet etti ve kolay gelsin temennisinde bulunarak teşekkür etti.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla