İsrail’de gürültüye neden olduğu gerekçesi ile hoparlörle ezan okunmasını yasaklayan yasa tasarısını eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, Müslüman coğrafyasının kan gölüne döndüğünü söyledi.
Bürüngüz Camii önünde Cuma namazı çıkışında basın açıklaması yapan Saadet Partililer, İsrail’deki hoparlörle ezan okunmasını içeren yasa tasarısını kınadı. Basın açıklamasında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, Müslüman coğrafyalarda yaşanan sıkıntıların giderek arttığını belirtti. İl Başkanı Mahmut Arıkan, “Tüm Müslüman coğrafyası neredeyse baş aşağı kan gölüne dönmüş vaziyette. Her gün yeni bir acıyla uyanıyoruz, her gün bir kalemizi daha kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Topraklarımız her gün karış karış Siyonist Yahudilerin ve ırkçı emperyalist Batının işgaline giriyor” dedi.
İsrail’deki söz konusu yasa tasarısını kınadıklarını belirten İl Başkanı Mahmut Arıkan, “Hicretin 15. Yılı olna miladi 636 senesinde Hç. Ömer tarafından fethedilen Kudüs’te yaklaşık 1400 yıl sonra ezan yasaklanıyor. İlk olarak Bilal-i Habeşi’nin sesinden göğe doğru yankılanırken Müslümanların yüreklerine huzur veren, okunduğu beldenin İslam beldesi olduğuna şahitlik eden ezanlar maalesef katil Siyonist rejim tarafından ‘gürültü’ olarak değerlendirilip susturuluyor” dedi.  -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla