Sosyal Belediyecilikte Anadolu’nun markası

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şirketler ve yatırımcı daire başkanlıklarının tanıtıldığı toplantılar KAYMEK ile devam etti. Sosyal belediyecilik ve mesleki eğitimde Anadolu’nun markası olan KAYMEK’in tanıtım toplantısı beş yıldızlı Gençlik Merkezi haline getirilen Talas’taki eski Amerikan Koleji’nde yapıldı.
KAYMEK’in tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Başkan Çelik, sözlerine Kayseri basınının önemli isimlerinden Ali Ceran’ı anarak başladı ve başsağlığı dileklerini iletti.
400’DEN FAZLA İHALE, 700 AYRI ŞANTİYE
Çok yoğun bir tempo ile çalıştıklarını ve bunu da en iyi basın mensuplarının bildiğini ifade eden Başkan Çelik, “Bu yıl 400’den fazla ihale yaptık. Bu ihaleler sonucu 700 ayrı noktada şantiyemiz var ve belediyemizin levhası dikili. Hem şehir merkezi hem de ilçelerde çalışıyoruz. Cari harcamalar ve ihalelerden dolayı Kayseri piyasasına verdiğimiz para miktarı 1 milyar TL’yi geçti. Projelerimizin birçoğuna tören yapmadan başlıyor ve tören yapmadan hizmete açıyoruz. Yaptığımız işlerin olumlu dönüşümlerini aldıkça bu bize şevk veriyor” dedi.
“GÖNÜLLERİ DE İMAR EDİYORUZ”
Şehri imar ederken insanımıza ihmal etmediklerini ve gönülleri de imar etmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, KAYMEK şirketinin de bu anlamda çok önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Başkan Mustafa Çelik, KAYMEK, Genç KAYMEK ve Huzur Çınarı ile yüz binlere ulaştıklarını vurguladı.
Konuşmasında KAYMEK’in önümüzdeki günlerde ses getirecek bir çalışma daha yapacağını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “Seferden Zafere Türk Kadını” defilesinde tarihimizdeki önemli kadınların kıyafetlerinin tiyatral bir gösteriyle sunulacağını belirtti. Başkan Çelik, ilk kez kamuoyuna açıkladığı bu defile için Cumhurbaşkanımızı davet ettiklerini ve tarihini Cumhurbaşkanımızın belirleyeceğini kaydetti.
40’A YAKIN TESİS 22 BİN KURSİYER
Tanıtım toplantısında daha sonra Büyükşehir Belediyesi İştirakler ve İşletmeler Daire Başkanı ve KAYMEK Genel Koordinatörü İlyas Yıldırım bir sunum yaptı. Sözlerine Gazeteci Ali Ceran’a rahmet dileklerinde bulunarak başlayan Yıldırım, KAYMEK faaliyetlerine destek veren Başkan Mustafa Çelik’e ve yapılan faaliyetleri kamuoyuna aktaran basın mensuplarına teşekkür etti.
2004 yılından bugüne eğitim, kültür ve sanat alanında vatandaşa doğrudan hizmet ulaştırdıklarını ifade eden İlyas Yıldırım, “Kayseri Mesleki ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir aktörüdür. 450 personel, 40’a yakın tesis, 22 bin kursiyer ve 26 milyon TL bütçe ile yüz binlere hizmet vermekteyiz. Sanat ve mesleki eğitim kursları, Genç KAYMEK Gençlik Merkezleri, Huzur Çınarı aile danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri, ilçelerde açmış olduğumuz Kadın ve Gençlik Merkezlerinde yapmış olduğumuz hizmetler, Büyükşehir Meslek Akademisi ve Mesleki Sınav Merkezimiz ve kardeş şehrimiz Mostar’da açmış olduğumuz kurslarla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.
2016-17 eğitim öğretim döneminde 14 merkezde ve 105 branşta 20 bin kursiyere MEB onaylı sertifika verdik. Girişimcilik kurslarında 1300 kişiye eğitim imkanı sunduk. İşçi ve işverenin buluşturulduğu Kariyer Merkezimize 2017’de 11 bin 534 kişi başvurdu. Bu kişilerden 8 bin 467 kişi bir işe yönlendirildi ve 515 kişi işe başladı. 2006 yılından beri Yunus Emre Enstitüsü ile kardeş şehrimiz Mostar’da başlattığımız kurslarda geçen yıl 1000 kişiye hizmet verildi. Herkesin bir şekilde yolu KAYMEK ile kesişiyor. Bu anlamda çok önemli bir rol üstleniyoruz. KAYMEK’in yanı sıra Genç KAYMEK ile yeni nesillerin daha iyi yetişmesi için çalışıyoruz. 2016-17 eğitim öğretim döneminde 12 merkezde 8 bin 500 öğrenciye hizmet verildi. Yine geçen dönem 50 bin adet kaynak kitap dağıtıldı, 17 bin aile öğretmenlerimiz tarafından ziyaret edildi. Huzur Çınarı birimimizde ise 12 aile danışmanı kent merkezi ve ilçelerde çocuklarımıza ve ailelerimize katkı sağlıyorlar. Uçurumun kenarından aileler ve gençlerimizi kurtardığımız oldu. Huzur Çınarı; aile içi eğitim seminerleri, bireysel danışmanlık ve rehberlik hizmetleri, sağlık günleri, grup rehberlikleri, apartman toplantıları, aile akademisi, anne akademisi, hamilelik okulu ve okul seminerleriyle hizmet veriyor. Ayrıca ilçelerimizde açılan kadın ve gençlik merkezlerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Pınarbaşı ve İncesu Kadın ve Gençlik Merkezi’nin de tamamlanmasıyla kadın ve gençlik merkezi sayımız 14’e ulaşacak” dedi. -NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.