SOSYAL MEDYA VE HAYAT

Ne kadar çok sosyal medya bağımlısı toplum haline geldik. Sosyal medya bu kadar etkin hale gelirken sosyal hayatımızdan uzaklaştık. Normal hayatta birbirine selam vermeyenlerin sosyal medya da konuşmalarına baktığınız da sanırsınız aralarından su sızmıyor.

Hatta bazıları işi iyice abartıp tuvalete bile gitse onu bile çekip atacak duruma gelmiş. Aynı çatı altında insanlar birbirinden milyonlarca kilometre uzakta kalmış. İki lafın belini kırmak deyimi yerini iki yorumun belini kıralıma bıraktı.

Birde yediği her şeyi paylaşanları unutmamak gerek. Allah yediklerini arttırsın ama su içsende paylaşılmaz ki … Senin var lüks restoranlarda yiyorsun ama çöpten ekmek toplayarak öğününü atlatan insanları da unutmamak gerek. Ne yani şimdi hiçbir şey yapmayalım mı diye soracak olursanız benc,l değil biraz duyarlı olmanızı istiyorum sadece.

Bir gün internetin gittiğini düşünün. İnsanlar sinirden birbirini hırpalar. Kimse yapacak bir şey bulamaz. Eskiden sokaklarda çocuklar yakar top, misket, 9 can oynardı. Şimdi telefon kullanımı riskli yaşlarda çocukların elinde son model telefonlar, takipçi sayısını nasıl arttırabilirim derdi.

Kendimizi kandırmak ve yalnızlaştırmaktan başka bir şey değil bu…..

#fatihgüçlüer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.